Antybiotyk - co na osłonę?

Twój maluch zachorował? Masz obawy dotyczące Jego zdrowia? Zapytaj i porozmawiaj tutaj.

Moderator: KaSienko

Antybiotyk - co na osłonę?

Postprzez alusia » Śr gru 19, 2012 9:02 pm

Mój starszy synek dostał dzisiaj pierwszy w swoim życiu antybiotyk, niestety dopadło go zapalenie ucha. Podałam mu już pierwszą dawkę, ale dopiero teraz przeczytałam, że do antybiotyku trzeba podawać coś osłonowo. Co polecacie, strasznie tego wszystkiego dużo, nie wiem już czy lepszy będzie probiotyk czy synbioty.
alusia
Początkujący

Re: Antybiotyk - co na osłonę?

Postprzez hilary » Cz gru 20, 2012 4:04 pm

Lekarka powinna od razu zapisać jakiś lek osłonowy. Zadzwoń do niej jeśli jest taka możliwość, leki osłonowe można też kupić bez recepty, albo po prostu wybierz się do apteki.
hilary
Początkujący

Postprzez alusia » So gru 29, 2012 3:12 pm

Też mnie to właśnie dziwi, że pediatra nie przepisał czegoś na osłonę. Ja z antybiotykami dużego doświadczenia nie mam, bo sama rzadko choruję a synek dostał pierwszy raz. Poszłam sama do apteki i Pani dała mi synbiotyk Multilac Baby, bo podobno są skuteczniejsze do probiotyków. Najważniejsze, że działa i obyło się bez problemów żołądkowych.
alusia
Początkujący

Postprzez szaka66 » So gru 29, 2012 8:28 pm

Multilac Baby działa i to zdecydowanie.Ciężko teraz o jakiś dobry lek,nawet nie ma żadnej pewności,że lekarz przepisze Ci coś wartościowego;/ To samo mi Pani powiedziała w Aptece,także ten synbiotyk jest naprawdę skuteczny.Moje dziecko bardzo dawno nie chorowało i tak niech pozostanie jak najdłużej:)
szaka66
Początkujący

Postprzez sońka » Wt mar 12, 2013 12:16 pm

Ten probiotyk jest o tyle fajny, że nie trzeba go trzymać w lodówce.
sońka
Początkujący

Postprzez crazystyle » Pn sty 20, 2014 9:33 am

Lekarz powinien przepisać taki probiotyk, jego spytaj, na pewno coś doradzi :)
crazystyle
Początkujący

Postprzez komiczna » So sty 24, 2015 9:56 pm

Ja słyszałam, że na ochrone żołądka daje się wtedy jogurt, ponieważ ma te dobre bakerie;-)
komiczna
Początkujący

Postprzez PokojzZabawkami » Śr sty 28, 2015 9:09 am

Nasz lekarz zawsze przy antybiotyku przepisuje także Trilac jako ten lek osłonowy i szczerze mówiąc to zdaje egzamin,wiec mogę go polecić. Nie jest drogi,dostępny w każdej aptece.
PokojzZabawkami
Początkujący

Postprzez nimfa99 » Pt sty 30, 2015 6:33 pm

na portalu zapytajsiefarmaceuty.pl z poradami magistrów farmacji możesz jeszcze dopytać. Moim zdaniem dość ciekawa inicjatywa, pytanie tylko czy ja dopiero amerykę odkryłam, czy już istnieją takie rzeczy a ja jedynie jestem przywiązana do przeglądania for internetowych a jednak jak nie zazywam antybiotykow to nie wiem jakie oslonki kupic..
nimfa99
Początkujący

Postprzez wesmen » Śr kwi 01, 2015 10:41 am

alusia napisał(a):Mój starszy synek dostał dzisiaj pierwszy w swoim życiu antybiotyk, niestety dopadło go zapalenie ucha. Podałam mu już pierwszą dawkę, ale dopiero teraz przeczytałam, że do antybiotyku trzeba podawać coś osłonowo. Co polecacie, strasznie tego wszystkiego dużo, nie wiem już czy lepszy będzie probiotyk czy synbioty.

Nie ma znaczenia który, byle by coś dać.
wesmen
Początkujący

Następna strona

Powrót do Zdrowie dzieci i rodziców