dziecko i komputer

Problemy i troski rodziców związane z dziećmi

Moderator: KaSienko

dziecko i komputer

Postprzez lisska » Śr sie 31, 2016 11:10 am

zabezpieczacie jakoś swoje komputery z myślą o tym zeby dzieci nie wchodziły na jakieś podejrzane strony, ja ostatnio doznałam szoku, bo mój syn który choć mały to do komputera się rwie i wciska co popdanie jak tylko wyjde na chwilkę to korzysta i wszedł na stronki dla dorosłych :/, a miałam niby kontrolę rodzicielską włączoną, po tym incydencie to sobie dodatkowo poustawiałąm w antywirusie zabezpieczenia, mam gdatę i tam sporo to mozna ustawić, nie ma opcji żeby to przeszedł :D, mieliście takie przygody?
lisska
Początkujący

Re: dziecko i komputer

Postprzez anitakot30 » Pn lis 28, 2016 9:11 am

zabezpieczam, moje dziecko to juz potrafi nieźle mi namieszać w komputerze, niby mam w antywirusie jakieś zabezpieczenia ale chyba są średnio skuteczne, dziecko ci nie wchodzi na strony dla dorosłych?
anitakot30
Początkujący

Postprzez Sezamek » Pt sty 27, 2017 11:45 am

Wystarczy założyć blokadę czy też kontrolę rodzicielską i nie będzie problemu z tym aby dziecko wchodziło na strony dla dorosłych, dobry antywirus również będzie tutaj jak najbardziej wskazany i wystarczy poświęcić dziecku czas, sprawdzać jakie strony przegląda w internecie, kontrolować i nie przesadzić z ilością spędzanych godzin przed ekranem.
Sezamek
Początkujący

Postprzez Mama_off » Pn lut 13, 2017 4:11 pm

A w ostateczności zawsze są takie rozwiązania jak zabranie kabla zasilającego, do pewnego wieku skuteczne, potem już będą wiedzieć więcej niż my :P
Mama_off
Początkujący

Postprzez magdusia87 » Cz kwi 13, 2017 9:51 am

synek zaczął się uczyć elementów programowania z jakiegoś kursu dla dzieci i swierdziłam że jeszcze troche i będzie na kompie i tak potrafił zrobić więcej niż ja i jak mu cos powyłączam to na złość mi zablokuje komputer że ja nie włącze :D :twisted: ale postawiłam przede wszystkim na tłumaczenie. Oczywiście część zablokowałam ale staram się tłumaczyć i uczyć samodzielnie odróżniać co jest dobre a co złe, a jak trafi mu się jakaś reklama i wejdzie na jakąś stronę to będziemy rozmawiać i odpowiadać na pytania. przede wszystkim szczerze, żeby rozumiał życie :D
magdusia87
Początkujący

Postprzez lisska » Cz cze 22, 2017 9:28 pm

Zainstalowałam na domowym sprzęcie gdatę totak, znajomy informatyk mi polecił tego antywirusa i muszę przyznać że spisuje sie bardzo dobrze, nie ma szans żeby dziecko weszło na nieodpowiednie strony czy ściągnęło coś podejrzanego na kompputer
lisska
Początkujący

Postprzez MoniMama » Pn lip 03, 2017 9:50 am

ja mam kontrolę rodzicielską + zabezpieczenie z antywirusa, można jeszcze dodać strony do blokowanych w przeglądarce
MoniMama
Początkujący

Postprzez Aga21 » Pn lip 10, 2017 9:54 am

Nic nie zastąpi czujnego oka rodzica. Zabezpieczenia zabezpieczeniami, ale nie zostawiajcie dzieci samych z internetem.
Aga21
Początkujący

Postprzez inia_nusia » Śr lip 12, 2017 11:30 am

technologia idzie do przodu wiec rodzice tez powinni dlatego nie wydaje mi sie, ze powinnismy zabraniac, ale na pewno czuwac nad tym co nasze dzieci robia i jak długo. trzeba to odpowiednio wyważyc
inia_nusia
Początkujący

Postprzez laura » Pn paź 02, 2017 2:31 pm

Zgadzam sie z Aga21, dziecko jak korzysta z komputera to powinno byc pod stałym nadzorem. Nawet jak sobie niby bajki ogląda to trzeba co chwile zerkać czy tam czego nie zmajstrował. Zresztą powinien mieć zakazane bawienie sie komputerem. Mama włącza bajke a dziecko siedzi w bezpiecznej odległosci i nie ma mowy i klikaniu tam czegos.
laura
Początkujący

Następna strona

Powrót do Problemy i troski