Giełda dla rodziców

Masz chwilę czasu... zagłosuj!

Moderator: KaSienko

Giełda dla rodziców

Postprzez wojtus00 » Śr sie 17, 2011 1:00 am

Zapraszam wszystkich rodziców na giełdę zabawek i artykułów dla dzieci.
Giełda jest w formie beta dlatego proszę Was o sugestie ewentualnych zmian. Korzystanie z giełdy nie wymaga ponownej rejestracji. Można korzystać z loginu i hasła forum.

Giełda znajduje się pod adresem:
http://www.zmienpieluche.pl/gielda/

Działanie jest bardzo proste...
Wystawiając przedmiot otrzymujesz 1 punkt [+1]
Jeśli przedmiot "sprzeda się" otrzymujesz 3 punkty [+3]
Kupując przedmiot tracisz 1 punkt [-1]

Koszty wysyłki pokrywa zamawiający.
Z czasem gdy nazbiera się już sporo punktów zmniejszę zysk ze sprzedaży produktu do plus 2 [+2].

Jeśli macie zabawki, którymi dziecko nie chce już się bawić lub artykuły, których nie chcecie trzymać w szafie to polecam giełdę. Na osoby, które zbiorą największą ilość punktów czekają prezenty niespodzianki :)
wojtus00
Administrator

Obrazki: 0

Re: Giełda dla rodziców

Postprzez Sylwiczka » Śr sie 17, 2011 7:43 am

Świetne to !!!!
:)
Sylwiczka
Uzależniony

Obrazki: 4

Postprzez wojtus00 » Śr sie 17, 2011 11:00 am

I przy okazji mały konkursik dla aktywnych rodziców :)

http://www.zmienpieluche.pl/aktualnosci ... ch,10.html

Pamiętajcie, że za 1 produkt możecie otrzymać aż 3 inne produkty!
wojtus00
Administrator

Postprzez natalia147 » Śr sie 17, 2011 11:16 am

uuu to jest o co walczyć bo biżuteria jest rewelacyjna :)
ale dlaczego ktoś kto chcę kupić produkt traci punkt? to stwarza ryzyko mniejszej popytu na zakupy, bo jeden zyska drugi starci i zbierając owe punkty zachęcony np. konkursem i tym, że chcę rzeczywiście coś bardzo kupić a walczy o ową biżuterię nie kupi bo straci punkt, a jeśli kupi to starci i da przewagę sprzedawcy.. wydaję mi się, że lepiej dać punkt na plus a nie na minus.. nie dość, że kasę wyda to jeszcze punkty traci trochę to mało zachęcające :) ale to tylko moje obserwacje...
natalia147
Uzależniony

Postprzez wojtus00 » Śr sie 17, 2011 12:34 pm

Nie :)

Konkurs jest dla osób które wystawiają produkty i nie ma znaczenia ile będą miały punktów.

Każdy wystawiony przedmiot, czy ten sprzedany czy nie jest liczony. Jeśli zostanie "sprzedany" to nic bo liczą się wszystkie wystawione więc wliczają się także sprzedane.

Punkt traci się w przypadku zakupu dlatego że na giełdzie mogą pojawić się osoby które nic nie wystawią a będą chciały tylko brać (zabawki, artykuły). Aby cokolwiek zamówić trzeba mieć dodatnią ilość punktów (np +1). A tak jak pisałem punkty można zdobyć bardzo szybko... wystarczy coś wystawić (+1) i sprzedać (+3) - mamy wtedy 4 punkty do wykorzystania.

Sprzedaż produktów akceptuje się w panelu tzn. Jeśli ktoś wyrazi chęć "zamówienia" produktu to osoba sprzedająca może zaakceptować lub odrzucić zamówienia i dopiero przy akceptacji rozliczana jest ilość punktów.
wojtus00
Administrator

Postprzez natalia147 » Śr sie 17, 2011 4:30 pm

na obecną chwilę nie za bardzo to rozumiem :P a cene to się dogaduje meilowo tak?
natalia147
Uzależniony

Postprzez wojtus00 » Śr sie 17, 2011 9:17 pm

Tam nie ma ceny. To jest WYMIANA :) Za "darmo" ale nie zupełnie. Musisz coś dać od siebie aby zabrać od kogoś :)

Zasada działania:
Masz zabawkę, którą Twoje dziecko już się nie bawi (bo np jest już większe)
Dodajesz na aukcji ofertę że chcesz jej się pozbyć
Wchodzi inna osoba i podoba jej się Twoja zabawka
Zamawia ją (ustalacie tylko cenę wysyłki - płaci zamawiający)
Ty otrzymujesz 3 punkty na wykorzystanie (czyli możesz "kupić" za to 3 produkty)
Zamawiający traci 1 punkt

Masz już 3 punkty... możesz coś sobie "kupić"=właściwie dostać za darmo
Oglądasz oferty innych osób które również tak jak Ty postanowiły coś oddać
Podoba Ci się np zabawka którą Twoje dziecko chętnie się pobawi
Zamawiasz ją (płacisz tylko za wysyłkę np 11 zł)
Osoba która ją sprzedaje otrzymuje 3 punkty a Ty tracisz 1 czyli możesz zabrać jeszcze 2 inne produkty
Czyli za jedną swoją zabawkę masz 3 inne, ale oczywiście nie musisz wykorzystywać wszystkich punktów jednocześnie

Cały system ma się opierać na wzajemnej wymianie pomiędzy rodzicami. Wiadomo jak to z zabawkami - szybko się nudzą a niektóre są zupełnie nietrafione dla danego dziecka.

Docelowo będzie można wprowadzić ilość punktów za które chce się "sprzedać" daną zabawkę. Ale to później jak już nazbiera się więcej osób i większe ilości punktów.

Już samo wystawienie produktu na aukcji pozwala Ci na zamówienie innej zabawki - tu kwestia jest taka że to dopiero początek systemu i zabawek jest mało a moja w tym głowa aby osób i artykułów było więcej :)

Przykład z życia wzięty :)
Ja mam misia - http://www.zmienpieluche.pl/gielda/mis_ ... tka,5.html - może Ci się spodoba (jest nowy) i chce go oddać za darmo. Koszt wysyłki pewnie nie przekroczy 5 zł. Jeśli wystawisz na aukcji 1 produkt to możesz go sobie zamówić za darmo :)
wojtus00
Administrator

Postprzez Liziii » Śr sie 17, 2011 11:01 pm

bardzo fajny pomysl :) chetnie skorzystam jak juz moje Dziubki przyjda na swiat i beda miec zabawki ktore pewnie z czasem sie znudzą.
A moze ciuszki tez tak mogą byc oddawane? :)
Liziii
Uzależniony

Postprzez wojtus00 » Cz sie 18, 2011 12:11 am

Oczywiście, ciuszki również możecie dodawać.

W przyszłości planuje kilka dodatkowych funkcji tego systemu i między innymi kategorie produktów które teraz nie są dostępne. Ale to ma sens dopiero przy kilkudziesięciu produktach...

System punktów jest wprowadzony tylko po to aby osoby "widmo" nie pobierały produktów bez udostępnienia czegoś w zamian. To ma być fajne i opłacalne dla wszystkich a przy tym darmowe :)
wojtus00
Administrator

Postprzez natalia147 » Cz sie 18, 2011 10:24 am

ooo moja mózgownica coś powoli łapie :) czyli, że mogę sobie kupić ten fotelik za darmo (oczywiście jeśli spełnię warunki, że coś wystawię, "sprzedam"...) ciuszek, zabawka, ok ale jak to ma się do takich droższych rzeczy? jak owy fotelik, wózek? aha a co do działania giełdy to można wstawiać więcej zdjęć? dodać szerszy opis?
natalia147
Uzależniony

Następna strona

Powrót do Ankiety