Jak ujarzmić kolkę?

Forum poświęcone najmłodszym dzieciom

Jak ujarzmić kolkę?

Postprzez alusia » Śr gru 19, 2012 9:09 pm

Moja córeczka skończyła 5 tygodni i podejrzewam, że zaczynają ją męczyć kolki. Mój starszy synek nigdy kolek nie miał, więc nie jestem do końca pewna. Podkurcza nóżki do brzuszka i jest bardzo niespokojna. Dopiero po dłuższym czasie udaje jej się odgazować. Co robić, gdy masowanie nie pomaga?
alusia
Początkujący

Re: Jak ujarzmić kolkę?

Postprzez mena » So gru 22, 2012 7:19 pm

Kontroluj co mała je, często to zmiana diety malucha może powodować kolki, twój synek mógł ich nie mieć z tego powodu iż każdy organizm reaguje inaczej na różnego rodzaju pożywienie :)
mena
Początkujący

Postprzez alusia » Cz gru 27, 2012 4:29 pm

Domyślam się, że chodzi tu o moją dietę a nie dietę dziecka, bo ona ma zaledwie ponad miesiąc, więc ssie tylko moją pierś. Staram się jeść zdrowo i delikatnie, ale może rzeczywiście coś jej w tej diecie nie podchodzi.
alusia
Początkujący

Postprzez alusia » Pn gru 31, 2012 10:46 am

A ja właśnie czytałam, że herbatki nie bardzo pomagają, zwłaszcza koper, który może powodować jeszcze większe wzdęcia. Przeszłam się sama do apteki, bo do pediatry jak zwykle kolejka. Wzięłam infacol, stosujemy już trzeci dzień i jest jakby lepiej. Tylko teraz nie wiem, czy podawać jej jak już coś się zaczyna dziać, czy można tak profilaktycznie przed każdym karmieniem? Jak Wy podawałyście krople?
alusia
Początkujący

Postprzez Zator » N sty 20, 2013 5:55 pm

Domowy sposób to smarowanie brzuszka dziecka rozgrzanym w dłoniach smalcem spożywczym. A potem owinięcie pieluchą tetrową. Inny sposób go grzanie brzuszka ciepłym strumieniem powietrza z suszarki.
Zator
Początkujący

Postprzez mandaryna » Pn lis 04, 2013 4:38 pm

a probowalas smoczkow step up? u mnie się sprawdził i praktycznie nie miałam problemów z kolką u dziecka.
mandaryna
Początkujący

Postprzez kolina » N lis 16, 2014 9:51 pm

Masowanie brzuszka, dieta mamy, a jeśli mm to butelka antykolkowa. Z leków Viburcol. Po czopku moje dzieciaki spały super, nie było płaczu, podawałam na dwie godziny przed spodziewanym atakiem kolki. Jak maluszek nie miał miesiąca to po połówce, potem po całym.
kolina
Początkujący

Postprzez MojeKlocki24 » Wt lut 17, 2015 9:32 am

Wszystko się zgadza i potwierdzam, smarowanie oraz masaże brzuszka plus odpowiednia dieta na pewno w znacznej części ujarzmią kolkę,zresztą w pewnym wieku dziecka jest ona wręcz nieodłącznym elementem i to czeka każdego z rodziców.
MojeKlocki24
Zaangażowany

Postprzez Malgosia » So mar 21, 2015 12:01 pm

u nas pomagal herbata z kopru i espumisan w wyjątkowych okolicznosciach, a tak masaze, butelki antykolkowe i duzo cierpliwosci, syn skonczyl 3 miesiace i wszystko przeszlo jak reka odjal
Malgosia
Początkujący

Postprzez MojeKlocki24 » Śr kwi 15, 2015 9:40 am

Minęło już trochę czasu,więc jeżeli wątek jest w dalszym ciągu aktualny to napisz czy opisywane przez nas zabiegi i rady pomogły,będziemy czekać na Twoją odpowiedź:)
MojeKlocki24
Zaangażowany

Następna strona

Powrót do Noworodki i niemowlaki