karmienie piersią

Forum poświęcone najmłodszym dzieciom

Re: karmienie piersią

Postprzez natalia147 » N lip 17, 2011 11:20 am

ja mam ręczny laktator z tomme tippe i pokarm sciągam tylko z prawej piersi bo z lewej nic nie zaciągnie :( a jest dużo, bo po ścisnięciu sutka aż pryska.. za to Eliza coś się ostatnio niepokoi przy cucusiach.. muszę ją mobilizować częściej, ale u mnie też częściej karmię butelką, w nocy tylko butla, ewentualnie jak ryczkę załapię to daję cycusia na ululanie, jako smoczka którym gardzi.. ściągam mleczko na noc, ale Humane też daję dwie, trzy butle dziennie dostaje.. u mnie kwestia butli to to, że wtedy tak nie rzyga i ulewa..
natalia147
Uzależniony

Postprzez Liziii » N lip 17, 2011 6:24 pm

wiecie - checi checiami, marzenia marzeniami ale nie mozna siebie umeczyc, dlatego jak sie nie da, albo koszty przewyzszaja zyski to trudno, dobra i butla. I dziecko szczesliwe i matka spokojniejsza... Najwazniejsze ze Wasze szkrabby sa najedzone. A na przytulanki napewno zawsze znajdą checi - w koncu nie ma to jak u mamy :)
Liziii
Uzależniony

Obrazki: 0

Postprzez natalia147 » So lip 23, 2011 9:49 am

Dziewczyny jak wstrzymałyście laktację? czy pomogły Wam tabletki, czy samo przeszło? jakie miałyście sposoby?
natalia147
Uzależniony

Postprzez migotka85 » So lip 23, 2011 9:59 am

Kończysz już karmienie?? U mnie zawsze samo przechodziło, ale ja odstawiałam też w momentach kiedy tego pokarmu było mniej, bo dzieciaczki jadły już też inne potrawy, przy Natanie tylko zaczęło mi samo zanikać mimo, że walczyłam o laktację nie dawałam rady i dałam sobie w końcu spokój
migotka85
Uzależniony

Postprzez natalia147 » So lip 23, 2011 11:18 am

chcę przestać.. Migotka ja nie chcę karmić Małej na zasadzie ściągania z cyca i dawania zagęszczacza do butli, co to za przyjemność? karmić Małą prosto z cycusia to jest coś, zresztą sama wiesz, ale Eliza wtedy wszystko wyrzyga, już w trakcie jedzenia (wyrzyga i je dalej i znów wyrzyga).. ja wiem, że moje mleka jet super gites itp, ale są tu butlowe mamy, które nie żałują swoich decyzji.. Ja szczerze przyznam i tak jestem z siebie dumna, Łukasz twierdzi, że jestem złą matką jeśli Ją odstawię, ale ja tak nie uważam (jego matka nawet 3 tyg go nie karmiła).. Rozmawiałam z położną w czwartek i mi tłumaczyła i przekonywała do tej piersi, no i trochę nastraszyła, że Mała może mieć coś z zwieraczem przełyku itp.. Ale po mieszanym mleku bardzo rzadko tak mocno uleje, raczej z przejedzenia.. No i podjęłam decyzję.. Aha a jak Eliza napiję się z cucusia to ma taką ogromną czkawkę przez dobre 10 minut i strasznie się męczy, płaczę.. Z butli przy mieszanym zdarzy się to raz na 10-15 karmień!
natalia147
Uzależniony

Postprzez migotka85 » So lip 23, 2011 12:07 pm

Wiesz Natalia mój Natuś też chlustał i ja podawałam mu ten zagęszczacz karmiąc go cycem. Jak ssał pierś wkładałam delikatnie strzykawkę z zagęszczaczem mu w kącik ust i wstrzykiwałam powoli tak, że zjadał go razem z moim mlekiem ;) Ale rozumiem Cię czasem jest tak, że lepiej i wygodniej dać butlę maluszkowi :)
migotka85
Uzależniony

Postprzez natalia147 » So lip 23, 2011 12:32 pm

hmm Migotka teraz dałaś mi myśl.. znów muszę przemyśleć sprawę :)
natalia147
Uzależniony

Postprzez manga 25 » So lip 23, 2011 2:50 pm

polożna ma racje, ze mała moze miec pylorostenoze, czyli wrodzone zwezenie zwieracza dolnego przełyku, ale jesli to to, to zacznie tez rzygac po mm, poki co obserwuj ją, patent z zageszczaczem niezły :)
manga 25
Uzależniony

Postprzez natalia147 » So lip 23, 2011 3:30 pm

po mieszance ulewa znacznie mniej i jest to takie bardziej gęste i tylko przy beknięciu, zatem myślę, że to normalne, tylk moje mleko takie wymiotne.. :(
natalia147
Uzależniony

Postprzez manga 25 » So lip 23, 2011 3:48 pm

ale nie sa to gwałtowne, chlustajace wymioty, które sie coraz bardzie nasilaja :?:
manga 25
Uzależniony

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Noworodki i niemowlaki