Leki w ciąży

...czyli 9 miesięcy radości i obaw

Moderator: Yzma

Leki w ciąży

Postprzez manga 25 » N paź 24, 2010 5:24 pm

Co bierzecie/co brałyscie?

ja podczas zeszlotygodniowego pobytu w szpitalu miałam okazję pogadać z ginem, który się nie boi leczyć ciężarnych farmaceutykami. I nie boi się tego głosno mówić :)
Obecnie przyjmuję clemastin ( na reakcję anafilaktyczną), w szpitalu dostawałam sterydy.

Jakie są asze doświadczenia?
manga 25
Uzależniony

Re: Leki w ciąży

Postprzez Migotka » N paź 24, 2010 5:28 pm

tez jestem ciekawa wszelkich doświadczeń, ostatnio wyczytałam, ze w ciąży nie można brać tabletek przeciwalergicznych (tych które biorę) i sama ciapa się nie zapytałam mojej doktor czy jak będę w ciaży, to co wtedy??? nie wyobrażam sobie życia bez tych leków
Migotka
Początkujący

Postprzez manga 25 » N paź 24, 2010 5:58 pm

no ja biore teraz końskie ich dawki i Kajtek miewa się niexle
manga 25
Uzależniony

Postprzez Migotka » Pn paź 25, 2010 7:09 pm

manga ja się nie znam na tych lekach, a Ty bierzesz takie, których nie można w ciąży???
Migotka
Początkujący

Postprzez KaSienko » Pn paź 25, 2010 7:09 pm

ja bym się bała...
KaSienko
Uzależniony

Postprzez manga 25 » Wt paź 26, 2010 12:56 pm

Pytanie czy nie mozna ...
Kobiety je dostaja i nic się nie dzieje , oczywiscie trzeba z rozwagą. Ale choroba bardziej szkodzi zarodkowi niz leki ( poza antymitotycznymi - przeciwnowotworowymi)
Kasienko, ja sie też bałam, ale wyjścia nie miałam, gdyby mi ich nie dali udusiłabym się
manga 25
Uzależniony

Postprzez KaSienko » Wt paź 26, 2010 4:15 pm

wiem i też bym wzięła na Twoim miejscu
KaSienko
Uzależniony

Postprzez manga 25 » Wt paź 26, 2010 4:23 pm

Problem polega na tym, ze lekarze mało rozmawiają z pacjentkami. Ten młody lekarz, który sie mną zajał w szpitalu to chlubny wyjatek. Wszystko mi dokładnie wytłumaczył, za przeciw i dlaczego ( w moim przypadku było mu łatwiej, ale on ponoc tak z kazda babką gada) i dzięki temu spokojniejsza się zrobiłam. Najgorsze to nie wiedzieć, wtedy najłatwiej wpaść we myslenie leki + ciąża = beeee. Tylko musi się lekarzowi chcieć ...
manga 25
Uzależniony

Postprzez monludki » Wt paź 26, 2010 8:55 pm

w trakcie ciąży miałam atak kamieni na woreczku. Lekarze idioci stwierdzili, że to nerwobóle ( z resztą sama im to zasugerowałam) i dali mi ( po długim czasie w bólach gorszych niż sam poród , które wykończyły mnie i wymęczyły Mikołajka, który był przecież jeszcze w moim brzuchu) KETONAL. Ja tylko zapytałam, czy to na pewno bezpieczne dla dziecka. Stwierdzili, że niby tak. Później faszerowali mnie jeszcze czymś. Ogłupili mnie totalnie . Ataki miałam jeszcze 3. Później sama wpadłam na to, że to może kamienie, ale już po urodzeniu Małego. Jestem 2 meisiące po zabiegu. DURNA SŁUŻBA ZDROWIA. UH!
monludki
Zaangażowany

Postprzez Alka » Śr paź 27, 2010 11:46 am

no to ja mialam problemy z ukadem moczowym od 4-5 miesiaca ciazy...
amotaks, furagina, urosept, nospa <po ktorej wymiotowalam dalej niz widzialam>, scopolan, przy atakach kolki nerkowej - spasmolisan domiesniowo <bo potem z tej infekcji zrobily mi sie kamienie w nerkach>...
przed samym porodem konskie dawki ampiciliny dozylnie, bo mieli malo czasu a musieli mnie wyleczyc, a z goraczka 39 st. chyba nie ejst za dobrze rodzic... na sam koniec mnie pocieli i tak...
a dzis Pawełek dzieki Bogu jest zdrowym dzieckiem, bez zadnych alergii itp...
Alka
Zaangażowany

Następna strona

Powrót do Ciąża