Moczenie u dzieci

Wszystko o dzieciach w wieku przedszkolnym

Moczenie u dzieci

Postprzez mandarynka » So kwi 27, 2019 11:59 pm

Kto zna ten problem? Jak sobie poradzić z przedszkolakiem, który wciąż się moczy w nocy? Przeczekać czy może jednak lekarz i szukanie przyczyny?
mandarynka
Początkujący

Re: Moczenie u dzieci

Postprzez zjem_ci_ciastko » N kwi 28, 2019 11:58 pm

O kurcze, to ja też się chętnie podepnę pod to pytanie. U nas problem dokładnie taki sam. Już był spokój, po pieluchach nie było problemu, a tu nagle znów sikanie do łóżka. Staram się budzić córkę kilka razy w nocy, ale średnio się to sprawdza póki co, tylko jesteśmy niewyspane.
zjem_ci_ciastko
Początkujący

Postprzez marakuja » Śr maja 15, 2019 10:08 am

Byłaś u lekarza z córką? To może być infekcja, mogę Ci też polecić stronę http://suchyporanek.pl/ na pewno znajdziesz tam odpowiedź na wiele pytań. W pierwszym kroku to ja bym się do pediatry wybrała jeśli to sie często zdarza, może to jakaś infekcja?
marakuja
Początkujący

Postprzez zjem_ci_ciastko » Śr maja 15, 2019 8:24 pm

No ale kurcze, myślisz, że może to być infekcja, kiedy poza nocą jest wszystko ok? W ciągu dnia nie wykazuje żadnych oznak problemów z sikaniem... Sama już nie wiem, ale fakt, do pediatry się przejdę. Na tej stronie widzę aplikację do pobrania, w czym mogłaby pomóc?
zjem_ci_ciastko
Początkujący

Postprzez mandarynka » Cz maja 23, 2019 11:19 am

Jeżeli juz było dobrze, a teraz znów się moczy to faktycznie może być infekcja. U nas to trwa od urodzenia. W dzień już dawno bez pieluchy, a w nocy wciąż posikuje. Nawet jeśli pilnuję tego, zeby nie pić przed snem i na pewno się wysiusiać to i tak do rana pielucha mokra. Czytałam na suchym poranku, że nawet do 5 roku życia to może być normalne. Ale sama nie wiem, może alarm wybudzeniowy kupię, też tam o nich pisali.
mandarynka
Początkujący

Postprzez Emilka » Pt maja 31, 2019 2:33 pm

@zjem_ci_ciastko przyczyny mogą być przeróżne, zobacz sama https://suchyporanek.pl/przyczyny-wystepowania - tak naprawdę ile dzieci, tyle przyczyn i dlatego ważna jest uważna obserwacja i notowanie spostrzeżeń, żeby ustalić przyczynę i pomóc dziecku możliwie najdelikatniej. Dla dziecka to przecież wielki stres i wstyd, zwłaszcza jak jest starsze.
Emilka
Początkujący

Postprzez marakuja » Cz cze 27, 2019 1:16 pm

Alarm wybudzeniowy to dobry pomysł, daje bardzo dobre efekty tylko wymaga dużo samozaparcia niestety i treningu.
marakuja
Początkujący

Postprzez mandarynka » So cze 29, 2019 11:31 pm

Korzystamy z alarmu od kilku tygodni, no i są z tego jakieś efekty, więc jest nadzieja ;) U nas inne przyczyny zostały wykluczone, infekcji nie ma, żadnych zaburzeń fizjologicznych nie ma, stresów w przedszkolu brak. Więc to najwyraźniej tylko kwestie budzenia (twardy sen po tatusiu ;) )
mandarynka
Początkujący

Postprzez marakuja » Śr lip 31, 2019 7:17 pm

to powodzenia, robiłaś ten dzienniczek mikcji z suchego poranka? Myślę, że może bardzo pomóc przy obserwacji problemu, a potem też to ułatwia diagnozę problemu
marakuja
Początkujący

Powrót do Przedszkolaki