Pierwsze kroczki

Forum poświęcone najmłodszym dzieciom

Pierwsze kroczki

Postprzez monludki » Cz paź 14, 2010 8:53 am

Mamusie i Tatusiowie , pewnie oczekujecie tych pierwszych kroczków MAleństwa. JA też na nie czekam.
Mój Brzdąc ma pół roczku - właśnie dziś kończy. i przyznam szczerze, że nawet siedzieć jeszcze sam nie potrafi, a tuptać już Mu się chce.. wiem, że to nie zdrowe dla Jego bioderek.. ale czasami wkładam Go do chodzika... nie dla świętego spokoju, tylko po to, żeby miał radość:) Czy nie zaszkodzę Mu jeśli po 15 minut dziennie będzie sobie tam siedział? Dodam, że świetnie sobie w tym chodziku radzi:)
Kiedy Maluszek może zacząć stawiać samodzielnie pierwsze kroki? Czy Wasze Dzieci raczkowały wcześniej:) Mój Mikołajek ma bardzo dziwny sposób poruszania się.. jest to czołganie na główce;)
monludki
Zaangażowany

Re: Pierwsze kroczki

Postprzez Sylwiczka » Cz paź 14, 2010 9:20 am

Maja od kiedy skończyła pół roczku "jeździła w chodziku".
Też sama dobrze nie siedziała, a już chodzić chciała ;)
Jak skończyła 11 miesięcy to chodzik jej się znudził i zaczęła się czołgać ;D ( wcześniej nie potrafiła raczkować ).
A samodzielnie pierwsze kroki postawiła jak skończyła 9 miesięcy, tylko ciapka z Niej straszna, bo bez asekuracji nie chce chodzić !
15 minut dziennie w chodziku to dla mojej Majki było o wiele za mało ;) Tak krótki czas na pewno nie zaszkodzi Mikołajowi :)
Sylwiczka
Uzależniony

Obrazki: 4

Postprzez monludki » Cz paź 14, 2010 9:34 am

Tak uważasz? Czyli mogę Go spokojnie wkładać do chodzika na dłużej?:) Bo Wiesz co mówią lekarze.. ehhh... Z resztą.. to my mamy instynkt macierzyński:)
A powiedz jak długo pozwalałaś Majce chodzić w chodziku w ciągu dnia? Bo nie wiem na ile mogę Małemu pozwolić:) to moje pierwsze dziecko i jednak się troszkę obawiam czy Mu krzywdy nie zrobię:)
No i ciekawi mnie też kiedy Majeczka zaczęła samodzielnie siedzieć? Już się nie mogę doczekać kiedy Mikula sam sobie usiądzie i będzie się bawił:)
monludki
Zaangażowany

Postprzez Sylwiczka » Cz paź 14, 2010 9:42 am

Ja jakoś nie miałam oporów przed chodzikiem ;)
Maja na początku siedziała w Nim godzinkę, a później śmigała całymi dniami po mieszkaniu ;)
Skoro wcześniejsze USG bioderek nie wykazało nieprawidłowości to wiesz... ;)
Znam duzo przeciwników chodzików, ale gdyby one tak na prawdę robiły krzywdę dzieciom to by ich nie sprzedawali ;)
Tylko pamiętaj o prawidłowym ustawieniu wysokości siedziska ( dziecko ma stać na ziemi całą stopą, a nie odpychać się na palcach ;) )

Majaka zaczęła sztywno siadać jak jakoś 7,5 mies miała ;)
A sama siada ( przechodząc z brzuszka do pozycji siedzącej ) dopiero od jakiś 2 tygodni ;)
Sylwiczka
Uzależniony

Postprzez wojtus00 » N paź 17, 2010 12:21 pm

Coś mi się wydaje że będziemy musieli kupić Bartusiowi chodzik :) On ma już ponad pół roku... siedzi co prawda tylko przez 15s sam a później zaczyna się bujać i się przewraca.
wojtus00
Administrator

Obrazki: 0

Postprzez monludki » N paź 17, 2010 1:18 pm

to i tak dobrze:)
Mój Mikula wcale sam nie siedzi , choć myślę, że gdyby nie był tak ruchliwy i nie chciał wszystkiego schwytać, mógłby się przez chwilkę utrzymać;)
Nasze Chłopaki to pewno rówieśnicy prawie:)
monludki
Zaangażowany

Postprzez Alka » N paź 17, 2010 8:00 pm

Paweł w wieku pol roku sam juz ladnie siedzial bez pomocy, ale za to ani myslal chodzic, przez co tez bylismy u neurologa na kontroli i na rehabilitacji <po czym pan stwierdzil ,ze wiekszego lenia chyba w zyciu nie widzial :lol: >
tescie - w sumie bez mojej zgody - kupili Pawłowi chodzik jakis miesiac temu i postepy sa wielkie - Paweł juz raczkuje <zapycha ze az milo>, zaczyna chodzic trzymany za raczki :)
zawsze bylam przeciwniczka chodzika, ale zmieniam zdanie :)
Alka
Zaangażowany

Postprzez Sylwiczka » N paź 17, 2010 9:28 pm

ALka nie wierzę ;D
Ty ! Taka przeciwniczka !
Ile to lamentu o ten chodzik było :lol:
Sylwiczka
Uzależniony

Postprzez Alka » N paź 17, 2010 9:30 pm

No widzisz, jednak czasem jestem reformowalna :P :P :P :lol:
nie no a serio dalej mam zal o to, ze tescie nie starali sie przekonac mnie do chodzika tylko tak go zalatwili poza moimi plecami :roll:
Alka
Zaangażowany

Postprzez Sylwiczka » N paź 17, 2010 9:36 pm

Jednak czasami warto odpuścić 8-)
Sylwiczka
Uzależniony

Następna strona

Powrót do Noworodki i niemowlaki