Jedzenie i spanie

Problemy i troski rodziców związane z dziećmi

Moderator: KaSienko

Jedzenie i spanie

Postprzez elzisa » Pn gru 14, 2015 6:09 pm

Mój wnuczek, który ma 6 lat bardzo malo je i późno chodzi spać.
Jego mama uważa, że mandarynka to posiłek, na obiad je kukurydze z puszki.
Czy faktycznie można brać mandarynkę, kukurydzę czy poł gruszki jako posiłek ?
O godzinie 8 zje pół grzanki i dopiero jak wraca ze szkoły o 13:30 dostaje obiad np. zupka kaszkowa(wyjada tylko ziemniaki) kukurydza, 2 racuchy, słodyczy zajada dużo, czy to przed posiłkiem czy po. Na kolacje dostaje pół grzanki albo owoc. W dni szkolne zasypia o 22, na weekendy często poźniej, jest chudziutki, często go boli głowa, osobiście uważam, że to kwestia żywienia i późnego chodzenia spać, a mama jeździ z nim po szpitalach i robi prześwietlenia głowy, lekarze nie mogą dociec przyczyny. W dzień jest bardzo nerwowy. Martwię się o mojego wnuczka, zwracam jego mamie uwagę, ale ona twierdzi, że dziecko dobrze je, ona wie najlepiej ile dziecko powinno jeść i nic z tym nie próbuje robić, proszę powiedzcie mi jak to jest, może za bardzo się czepiam ?
Dodam, że rodzice nie pozwalają na szczepienie dziecka, jak ktoś w szkole kaszle czy kicha to dziecko zostaje w domu
elzisa
Początkujący

Re: Jedzenie i spanie

Postprzez Dzejdzej » Pt gru 18, 2015 10:27 pm

Witam :)
Nie dziwi mnie Pani niepokój o zdrowie wnuka. Dziecko w wieku 6 lat powinno mieć zróżnicowaną dietę aby dostarczyć organizmowi wszelkich składników odżywczych m.in produktów mlecznych, zbożowych, wysokobiałkowych. Dieta składająca się głównie z kukurydzy z puszki, mandarynek oraz jak Pani napisała sporej ilości słodyczy nie sprzyja zdrowiu. A mandarynka czy gruszka może być dodatkiem do śniadania , podwieczorkiem. Co więcej niepokojące jest to, że dziecko spożywa tak mało posiłków. (Nie skarży się, ze jest głodny?) Powinno zjadać 4-5 posiłków dziennie. Czy Pani wnuczek nie dostaje drugiego śniadania do szkoły? Również zastanawia mnie kwestia odżywia się mamy chłopca skoro twierdzi, ze takie żywienie dziecka jest właściwe.
Poruszyła Pani również kwestię snu. Dla dziecka 6- letniego powinno być to około 10h snu. Niedobór snu może powodować tak jak Pani napisała nerwowość. Czy chłopiec ma problemy z zasypianiem i dlatego chodzi spać około 22?
Dzejdzej
Początkujący

Postprzez klaudii26 » So sty 23, 2016 10:14 pm

To mój dwulatek je więcej. Zawsze na śniadanie płatki, albo kaszkę, czasem bułkę z serem, potem przekąsi jakiś owoc i je obiad. Tylko, że obiad to domowa zupa, praktycznie lubi wszystkie i prawie zawsze zje drugie danie, w zależności co ugotuje. Ale mięsko, ziemniaki, czy ryż i do tego surówka, to podstawa. Uwielbia nawet kiszone ogórki i kapustę. Od warzyw nie stronimy, bo je marchewki, brokuły, paprykę i wiele innych. Potem podwieczorek w postaci jakiegoś jogurtu, budyniu, czy ciasta domowego, no i na kolację butla mleka, ale to z racji tego, że jest jeszcze mały. Także jestem w szoku, że 6 latek tak mało je. Ciekawe, czy nie ma anemii przy takim żywieniu.
klaudii26
Początkujący

Postprzez Marika » Pt sty 29, 2016 8:48 pm

W mojej ocenie sytuacja jest bardzo niepokojąca i potrzebna byłaby interwencja kogoś z zewnątrz, gdyż takie zachowanie rodziców może w bezpośredni sposób zagrozić zdrowiu dziecka. Wymuś na rodzicach zmianę nawyków lub podejmij inne kroki, dla dobra wnuka.
Marika
Początkujący

Postprzez iwka30 » N sty 31, 2016 11:37 am

Dziecko ma lekko niemądrą matkę. Współczuję pani, ale niewiele pani zrobi, co najwyżej znajdzie pani wroga w matce wnuka. Dziecko nie ma apetytu, bo wcina słodycze. Eh:((
iwka30
Początkujący

Postprzez JuliannaTrzeciak » Pt lut 05, 2016 10:14 am

Zróżnicowanie diety to aspekt niezwykle ważny. Nie tylko dzieci, ale i dorośli powinni różnicować swoją dietę o produkty, które będą się wzajemnie uzupełniać. To niezwykle istotny aspekt dotyczący samego żywienia.
JuliannaTrzeciak
Początkujący

Powrót do Problemy i troski