antykoncepcja po ciazy

...czyli 9 miesięcy radości i obaw

Moderator: Yzma

antykoncepcja po ciazy

Postprzez Marzycielka » Cz lip 19, 2012 6:30 pm

jestem obecnie na poczatku 8 miesiaca ciazy i zaczelam sie ostatnio zastanawiac nad antykoncepcja po porodzie. Wczesniej stosowalismy z mezem metode objawowo-termiczna, ale boje sie czy bedzie skuteczna po porodzie. zastanawiamy sie nad kupnem elektrolitowego monitora plodnosci ovacue. Producent twierdzi, ze w okresie karmienia piersia dziala bez zarzutu, ale chcialam sie upewnic. Czy ktoras z Was ma jakies doswiadczenie z tym cudenkiem?
Marzycielka
Początkujący

Re: antykoncepcja po ciazy

Postprzez hipijo » N mar 22, 2015 11:37 pm

Pierwsze słyszę o czymś takim. Po ciąży nie stosowaliśmy antykoncepcji, minęły już dwa lata, dalej nie stosujemy, wręcz przeciwnie - zaczęliśmy się starać o drugie dziecko. Najlepiej omów to ze swoim lekarzem.
hipijo
Początkujący

Postprzez magdusia87 » Pn kwi 17, 2017 7:09 pm

Ja wróciłam do tabletek po karmienu wcześniej jeśli już to prezrwatywy. Ale nie jestem zadowolona, pierwsze które dostałam sprawiły że moje libido spadło i się roztrzaskało, drugie natomiast powodują że puchnę, nie mogę schudnąć i czuje że to ich wina
magdusia87
Początkujący

Postprzez Anabella » N lip 02, 2017 3:26 pm

Przed ciążą stosowałam tabletki jednak po ciąży zdecydowałam się na wkładkę hormonalną. Lekarz nie widział żadnych przeciwwskazań do jej założenia i mam obecnie levosert. Skutków ubocznych brak, nie muszę się martwić, że zapomnę tak jak to mogłoby być przy tabletkach i jestem zabezpieczona na kilka lat :)
Anabella
Początkujący

Postprzez kulska » Pn lip 03, 2017 6:51 am

Też myślałam o wkładce ale dostałam tabletki, takie co to można je brać i karmić piersią, słabo się po nich czułam i chciałam zrezygnować, teraz kiedy już nie karmię lekarz zmienił mi je na vines i jest o wiele lepiej, pewnie to zależy od składu tych tabletek
kulska
Początkujący

Postprzez belatrix » Cz paź 26, 2017 9:16 pm

ja gdy karmilam piersia to mialam specjalne tabletki antykoncepcyjne a po tym czasie przeszlam na belare... myslalas o zabezpieczeniu hormonalnym?
belatrix
Początkujący

Powrót do Ciąża