KTG w domu?

...czyli 9 miesięcy radości i obaw

Moderator: Yzma

KTG w domu?

Postprzez mandarynka » So paź 14, 2017 9:22 pm

Ostatnio widziałam, że można wypożyczyć aparat do KTG do domu. Miałyście? Czy takie badanie jest wiarygodne jak to u lekarza? I czy łatwo to sobie podłączyć?
mandarynka
Początkujący

Re: KTG w domu?

Postprzez Tasza » Pn lis 06, 2017 7:56 pm

Bez obaw , poradzisz sobie bez problemu. Bratowa wypożyczyła sobie domowe ktg . Stres minął, uspokoiła się. Nawet lekarz ją pochwalił.
Tasza
Początkujący

Postprzez mandarynka » Wt lis 07, 2017 10:04 pm

I jak to dokładnie wygląda, wiesz może? Wypożyczam taki sprzęt, robię badania, ale skąd mam wiedzieć, czy są ok? Mogę je jakoś ściągnąć i komuś pokazać?
mandarynka
Początkujący

Postprzez Tasza » Pt lis 10, 2017 4:58 pm

Spokojnie, robiąc badanie urządzenie przesyła je do bazy. Tam jest analizowane i dostajesz zwrotną wiadomość sms lub na mejla. Jak coś się dzieje to położna dzwoni i powtarzasz badanie. U bratowej tak było. Drugie badanie było już poprawne.
Tasza
Początkujący

Postprzez mandarynka » Śr lis 15, 2017 8:38 pm

Aaa... to jeszcze lepiej niż myślałam. A czy takie badanie jest bezpieczne? Czy to nie będzie przesada, jeśli robi się je np. codziennie? Bo może jakoś wpływa na dziecko...
mandarynka
Początkujący

Postprzez lisska » Cz lis 23, 2017 12:59 pm

Moja siostra to sobie wypożyczyła, dzwonla na ich infolinię i tam się wszystkiego dowiedziała, z tego co pamiętam to jest to trochę inną metodą robione niż standardowe ktg i ta metoda jest bezpieczna dla maleństwa. Fajny sprzęt, szkoda że wcześniej nie było takich możliwości, pewnie nie jedna mama by się czula spokojniejsza mogąc sprawdzić czy u dziecka jest wszystko ok.
lisska
Początkujący

Powrót do Ciąża