dom czy mieszkanie?

Tematy o mieszkaniu, wyposażeniu i dodatkach

Moderatorzy: Yzma, KaSienko

Re: dom czy mieszkanie?

Postprzez Martusia80 » Wt gru 20, 2016 7:17 pm

My z mężem też już mamy dość bloków:)

na stronie Dom.pl znalazłam ładny domek o nazwie ST8-99 .... ideał, niewielki ale bez sąsiadów za ścianą :)
http://pracownia-projekty.dom.pl/mt_as_2_paliwo_stale_ce.htm

czy może któraś z was ma doświadczenie ile taki dom może kosztować w budowie?
Martusia80
Początkujący

Postprzez marzycielka22 » N sty 08, 2017 10:06 pm

Wszystko można pogodzić, jeśli nie lubisz zgiełku miasta wybierz mieszkanie w cichej okolicy na obrzeżach miasta w kameralnym budynku. Nie wiem gdzie mieszkasz, ja we Wrocławiu i dla przykładu powstaje tam teraz Osiedle Skarbowców, dzielnica spokojna, zielona, cicha. Powstają dwa kameralne budynki, a mieszkania na parterze mają własne ogródki. Sprawdź http://www.activ-investment.eu/mieszkania/wroclaw_skarbowcow_ii-25/3d i szukaj czegoś podobnego u siebie. Jest to jakiś kompromis. Ja również nie wyobrażam sobie mieszkać w domu, zdecydowanie wole mieszkanie w którym o nic się nie martwię, ale właśnie tak zrobiłam, wybrałam spokojną zieloną dzielnicę, mam własny ogródek w którym uwielbiam pracować, sadzić zioła. Wilk syty i owca cała.
marzycielka22
Początkujący

Postprzez intensos90 » Śr kwi 26, 2017 9:01 am

Moim marzeniem jest dom w mieście :) Albo na obrzeżach. Ważne, żeby miał duży ogród.
intensos90
Początkujący

Postprzez Kamila » Śr maja 17, 2017 8:03 am

Zdecydowanie lepiej jest mieszkać jakoś na obrzeżach miasta albo nawet zupełnie z dala od niego. Sama mieszkam w domu prywatnym i oszczędności są znacznie większe (mam porównanie, bo mieszkałam w bloku). Można według własnego uznania urządzić ogród, a w domu dokonywać różnych zmian. Stosunkowo niedawno mąż zainwestował w dobrej jakości piec centralnego ogrzewania, więc sporo przez zimę oszczędzamy. Wykorzystujemy do ogrzewania węgiel orzech od firmy Smart Trans i spisuje się on całkiem dobrze, choć nie da się ukryć, że dom mamy dość dokładnie ocieplony. Na dzień dzisiejszy raczej nic nie przekona mnie do mieszkania w bloku.
Kamila
Początkujący

Postprzez magdalec » Cz sie 31, 2017 10:46 am

Zdecydowanie mieszkanie .. nie ma to jak mieszkac na swoim ;)
magdalec
Początkujący

Postprzez rabarbara » Pn paź 30, 2017 11:59 am

Mi się marzy apartament w jakiejś fajnej dzielnicy, coś takiego jak tutaj: http://berezynska46.pl :) Koszt większy niż przy blokowym mieszkaniu albo nawet małym domku pod miastem ale dla mnie to idealne rozwiązanie. Miasto na wyciągnięcie ręki a jednocześnie jest gdzie wyjść na spacer z dzieckiem.
rabarbara
Początkujący

Postprzez mumimka » N lis 12, 2017 4:49 pm

Mieszkanie to zdecydowanie mniej obowiązków. Od wszelakich napraw i dbania o porządek jest zarządca osiedla. U nas akurat rządzi warszawska firma per modum. Widać że znają się na tym co robią, więc osiedle jet czyste i zadbane.
mumimka
Początkujący

Poprzednia strona

Powrót do Dom i mieszkanie