Przygotowanie organizmu do ciąży

Przygotowania do ciąży

Moderator: Yzma

Re: Przygotowanie organizmu do ciąży

Postprzez GabrielaK » Śr lis 09, 2016 10:56 pm

Dokładnie podczas ciąży jest ważne tsh. Ja musiałam brać dużą dawkę euthyroxu w czasie ciąży, do tego też wit. D.
GabrielaK
Początkujący

Postprzez lisska » Cz lut 23, 2017 10:48 pm

jakie witaminy oprócz kwasu foliowego warto brać? Słyszałam że witaminę D 3 bo często kobiety mają niedobory a ona też chyba na kości wpływa, chcę drugi raz zostać mamą i tym razem z większym wyprzedzeniem chcę zacząć przygotowania, bo pierwsza ciąża była trochę zaskoczeniem, jak długo przed zajściem w ciąży bralyście kwas foliowy? Zrezygnowałyscie z czegoś w ciąży, tzn ze słodyczy chipsów itp.? Co zrobić jak dopada na takie niezdrowe jedzenie duży apetyt? :)
lisska
Początkujący

Postprzez GrzeMa » Wt lip 25, 2017 11:59 am

Na pewno zdrowa dieta pomaga, ale słyszałam, tez że warto wspomagać się suplementami np Fertilovit polecają, ja zamierzam też spróbować.
GrzeMa
Początkujący

Postprzez GrzeMa » Wt lip 25, 2017 12:00 pm

A jeśli chodzi o kwas foliowy to tak minimum trzy miesiące przed planowanym zajściem w ciążę warto juz go łykać, ja kupuję w tabletkach z humavitu
GrzeMa
Początkujący

Postprzez sabinkaduchess » Pn lis 20, 2017 8:53 pm

True! Kwas foliowy to jednak nie wszystko. A szczególnie, jeśli jesteś na diecie wegańskiej. Dobrze już kilka miesięcy przed ciążą zacząć suplementować magnez i jod. A najlepiej, to zrobić sobie badania i skonsultować z lekarzem.
sabinkaduchess
Początkujący

Postprzez lisska » Śr gru 06, 2017 9:02 pm

dlatego mi lekarz kazał brać mama dha premium, bo tam jest i kwas foliowy, dha, jod. W zimie to szału nie ma jeśli chodzi o warzywa, owoce, na cytrusy mam jakieś uczulenie i w sumie to zostaje niewiele, nasze polskie jabłka i smętne banany. Z warzywami jest podobnie, skąd te witaminy wziąć? Już mi się słabo robi na widok surówek, które już mi się przejadły i wszystie mam wrażenie smakują tak samo
lisska
Początkujący

Poprzednia strona

Powrót do Starania o dziecko