Witaminy dla cieżarnej, a raczej ich brak.

Twój maluch zachorował? Masz obawy dotyczące Jego zdrowia? Zapytaj i porozmawiaj tutaj.

Moderator: KaSienko

Re: Witaminy dla cieżarnej, a raczej ich brak.

Postprzez agit » Cz maja 14, 2015 4:18 pm

ja przed ciąża brałam kwas foliowy i zima kompleks witamin, bo wiadomi wtedy je się mniej owoców i warzyw. A w czasie ciąży tez tylko kwas
agit
Początkujący

Postprzez Aparatka88 » Pn wrz 28, 2015 12:32 am

a brałyście może magnez w ciąży? Zwracałyście uwagę na to jaki, czy było Wam to obojętne? Siostra jest w ciąży, narzeka na częste skurcze mięśni kończyn. Czytam sobie właśnie na http://www.magnefar.pl/?page_id=2701 o znaczeniu różnych składników suplementów magnezowych, ale nie wiem czy w ciąży trzeba na coś szczególnego w tym wypadku zwracać uwagę czy to nie ma żadnego znaczenia? Po prostu kupić coś 'na ślepo' ?
Aparatka88
Początkujący

Postprzez kokosanka » Śr lis 25, 2015 9:06 pm

Dziwi mnie taka ignoracja i podejscie do sprawy. Przeciez teraz jest odpowiedzialna nie tylko za zdrowie swoje ale rowniez dziecka... mam nadzieje ze z bobasem bedzie wszystko w porzadku
kokosanka
Początkujący

Postprzez monika_s » Pt sie 05, 2016 3:13 pm

Dziewczyny, również przygotowuję się do ciąży i potrzebuję rady w sprawie suplementów. Czy ten magnez będzie dobry? www.magbneb6.pl. Czytałam kiedyś coś na temat tabletek z magnezem, jednak kompletnie niewiem czym cechuje się ten "dobry".
Z góry dzięki za radę!
monika_s
Początkujący

Postprzez lisska » Cz mar 23, 2017 8:57 pm

bałabym się nie brać witamin, w pierwsej ciąży to pierwszy trymestr słabo przechodziłąm, nie mogłam się zmusić do jedzenia, wszystko mi dziwnie pachniało i długo nawet po ciazy nie mogłam się patrzeć na niektóre potrawy, brałam kwas foliowy, teraz się szykuję do drugiej ciąży i już zaczęłam brać mama dha premiuum, bo tam jest też dha i magnez, a on się przydaje bo nerwów to mi nie brakuje niestety ;(
lisska
Początkujący

Postprzez czekalska » Wt maja 23, 2017 8:51 am

anulka11021991 napisał(a):właśnie nie wiem jak lekarz jej nie przepisał to ona nie będzie brać nic :lol:
to poprostu moim zdaniem jest śmieszne :lol:

No i bardzo dobrze. Witaminy powinno się spożywać w diecie i gwarantuję, że da się to zrobić bez tabletek. Suplementy diety też bywają szkodliwe - jest bardzo wiele badań na to wskazujących, ale ponieważ jesteśmy społeczeństwem lekomanów, to każdy sobie łyka ile wlezie. Jeśli lekarz nie zaleca brania suplementów (choć akurat kwas foliowy powinno się przyjmować) to nie ma sensu jakoś specjalnie się szprycować. Nadmiar też może zaszkodzić.

A inna sprawa, że suplementy diety nie są traktowane jak leki, w związku z czym nie muszą wcale przejść skomplikowanego procesu testowania w laboratoriach i na pacjentach. Część z nich przyswaja się bardzo słabo, a część, jak np. słynna witamina C lewoskrętna to kompletna bzdura.
czekalska
Początkujący

Postprzez lisska » Śr gru 06, 2017 9:07 pm

powodzenia z tym przyjmowaniem wszystkiego w diecie, jak sobie spraedzałam ile trzeba by jeść zeby odpowiednią dawkę kwasu foliowego przyjąć to wysżło 7 kg szpinaku, dha jest głównie w rybach, ich też trzeba by zjeść naprawdę sporo, ja akurat za rybami nie przepadam i dla mnie byłby to spory problem, zresztą nawert jak ktoś lubi to przecież nie będzie jadł dziennie kilka puszek tuńczyka, teraz na jesieni to też zbytinio nie poszaleje się z warzywami i owocami
lisska
Początkujący

Poprzednia strona

Powrót do Zdrowie dzieci i rodziców