dziecko i komputer

Problemy i troski rodziców związane z dziećmi

Moderator: KaSienko

Re: dziecko i komputer

Postprzez sabinkaduchess » Wt paź 17, 2017 8:51 am

Ja też przede wszystkim staram się nie zostawiać samych dzieci z komputerem, ale nie zawsze się da. Mamy zainstalowany antywirus g data z kontrolą rodzicielską i dzieci wchodzą tam, gdzie mogą, więc komputer jest bezpieczny.
sabinkaduchess
Początkujący

Postprzez paulina » Wt paź 17, 2017 6:45 pm

w jakim wieku można już dziecku pozwolić na własny komputer? jak nauczyć dziecko bezpiecznego korzystania z komputera? Warto jakieś aplikacje, programy instalować na komputerze?
paulina
Początkujący

Postprzez sabinkaduchess » Pn lis 06, 2017 10:46 am

Z własnym komputerem to poczekałabym chyba co najmniej do podstawówki. A do tego czasu lepiej z maluchem być i wychowywać go z jak najmniejszym udziałem urządzeń mobilnych. Co do aplikacji to teraz większość rzeczy robi się przez internet, więc przeglądarka, antywirus (ja mam g datę) i jakiś pakiet biurowy, choć też używam tych z sieci.
sabinkaduchess
Początkujący

Postprzez kalonia » Śr lis 15, 2017 7:37 am

W obecnych czasach ciężko uchronić dziecko od komputera. Sześciolatek mojego znajomego już śmiga po kompie i zaczyna wchodzić w świat gier (do tej pory na komputerze tylko oglądał filmiki na youtube).
kalonia
Początkujący

Postprzez sabinkaduchess » Pn lis 20, 2017 8:29 pm

To tym bardziej trzeba zainstalowac jakiś konkretny antywirus, żeby jeszcze lepiej się zabezpieczyć. Dzieci są zmyślne i czasem przejdą zabezpieczenia, o których nam się nie śniło, ale antywirus musi być :)
sabinkaduchess
Początkujący

Postprzez lisska » Śr gru 06, 2017 9:12 pm

antywirus to podstawa i to koniecznie z dobrą ochroną rodzicielską, widziałyście stronkę klikajbezpiecznie? Sama chcę być na bieżąco i śledzę co tam piszą ciekawego, ostatnio sporo było wpisów nt bezpiecznych zakupów w sieci przed świętami, temat na czasie
lisska
Początkujący

Poprzednia strona

Powrót do Problemy i troski