zapalenie skóry

Problemy i troski rodziców związane z dziećmi

Moderator: KaSienko

zapalenie skóry

Postprzez Melinda » Pt wrz 02, 2016 1:36 pm

łojotokowe zapalenie skóry , czy ktoś miał z tym problemem do czynienia, może polecić kosmetyki lub jakieś porady jak leczyć co robić gdzie kupić kremy etc ?
Melinda
Początkujący

Re: zapalenie skóry

Postprzez minie » Pt wrz 09, 2016 7:39 am

Osobiście nie miałam styczności, ale słyszałam że najważniejsza jest pielęgnacja. Zobacz sobie tutaj http://www.laroche-posay.pl/artyku%C5%82/peaux-squameuses/a5966.aspx . Jest opisane po krótce jak należy zająć się skórą przy tej dolegliwości. Mimo wszystko proponuje iść do lekarza, bo co jeśli się mylisz i to wcale nie jest to co myślisz? :|
minie
Początkujący

Postprzez anna94 » So lis 26, 2016 1:38 pm

Skontaktuj się z lekarzem. Sama nic nie rób na własną rękę :)
anna94
Początkujący

Postprzez Sezamek » Pt sty 27, 2017 12:00 pm

W tej kwestii mam podobne zdanie i również uważam, że najlepsza opcja to kontakt z lekarzem, szczególnie jeżeli masz wrażliwą skórę i stosowanie rożnych preparatów czy kosmetyków na własna rękę może czasem pogorszyć sytuację, więc nie ma sensu ryzykować.
Sezamek
Początkujący

Postprzez Beatka79 » So lut 04, 2017 8:53 pm

Hm, jeśli zapalenie to faktycznie najlepiej zasięgnąć porady lekarza.
Beatka79
Początkujący

Postprzez kalonia » Śr lis 15, 2017 7:38 am

Porad w sieci jest wiele, ale chyba nic nie zastąpi porady specjalisty.
kalonia
Początkujący

Postprzez felix » Wt gru 19, 2017 11:10 am

Z doświadczenia powiem, że specjaliści też mają prawo do popełniania błędów. U mnie wymagało to chodzenia do kilku różnych specjalistów, zanim mi trafnie zdiagnozowali ŁZS, bo po prostu zbyt dużo objawów pokrywało się z innymi chorobami skóry, a w rezultacie otrzymywałam inne leki za każdym razem. Przede wszystkim, ŁZS jest bardziej podatne na silne detergenty i podrażnienia, co można zauważyć po zaognionej i piekącej skórze, więc trzeba się wyposażyć w coś o działaniu kojącym/lekko chłodzącym. Druga rzecz - natłuszczanie. Dobry kosmetyk o silnym działaniu nawilżającym, nakładany regularnie, potrafi dużo zdziałać. Ze swojej strony przejrzałabym ofertę La Roche Posay, bo to jedyny znany mi producent dermokosmetyków, który ma linię specjalną dla ŁZS. Większość innych marek skupia się głównie na AZS, a to nie jest to samo, więc odradzam kupowanie na siłę tych produktów! Tylko specjalnie dopasowane do objawów tej odmiany choroby będą skuteczne!
felix
Początkujący

Postprzez kanarek » Śr mar 14, 2018 1:55 pm

ŁZS od AZS różni się tym, że z reguły wykwity skóry są jakby zaognione i bardziej widoczne, potrafią też szczypać, swędzieć, a w niektórych przypadkach także boleć. Jeśli miałabym to do czegoś porównać, to wygląda to trochę jak łagodne poparzenie skóry. Dlatego faktycznie, trzeba skórze częściej dostarczać nawilżenia, najlepiej kremem z właściwościami chłodzącymi, żeby chronić podrażnione miejsca. Włączyłabym też oleje do codziennej pielęgnacji (ale nie emolium itd.). I dobrze jest mieć przy sobie chusteczki nawilżające, jak jest się poza domem, bo niestety pot podrażnia dodatkowo te miejsca, więc trzeba oczyszczać skórę znacznie częściej :(
kanarek
Początkujący

Powrót do Problemy i troski