Apteczka na wakacje

Forum poświęcone najmłodszym dzieciom

Apteczka na wakacje

Postprzez matahari3000 » N lip 24, 2011 9:30 am

Hej Wybieramy się na wakacje i tak się zastanawiam co zabrać do apteczki. Co prawda jedziemy bardzo blisko, ale wolę jednak coś mieć przy sobie. Póki co, to zabrałam : coś na gorączkę - ibufen, enterol dla dzieci, orsalit, jakiś probiotyk. Nie mam pojęcia co jeszcze, nie chcę zabierać za dużo rzeczy.
matahari3000
Początkujący

Re: Apteczka na wakacje

Postprzez KaSienko » N lip 24, 2011 9:54 am

plasterki o różnej wielkości, coś do odkażania skóry, coś przeciw kleszczom i komarom, fenistil w żelu na łagodzenie miejsc po ugryzieniu
KaSienko
Uzależniony

Postprzez Sylwiczka » N lip 24, 2011 10:15 am

Podstawowe pytanie... Ile lat ( miesięcy ) ma Twoje dziecko ?
Sylwiczka
Uzależniony

Obrazki: 4

Postprzez GrzeMa » So sie 10, 2013 2:28 pm

Była któraś z Was z maluchem za granicą? Jak to z lekami/ewentualnymi "zapomniałam zabrać"? Da radę kupić bez problemu? Czy ma to znaczenie gdzie się wyjeżdża?
GrzeMa
Początkujący

Postprzez kolina » N lis 16, 2014 9:54 pm

Byłam za granicą z córką, nie zabrałam do tej pory nie wiem jak to zrobiłam - Sudocremu. Oczywiście mała od razu się odparzyła, inna woda czy co, nie wiem. Na szczęście nie było problemu kupiłam w pierwszym sklepie, nawet taniej niż u nas. No ale Sudocrem jest ceniony w wielu państwach, dlatego nie było problemu, z lekami byłoby już gorzej.
kolina
Początkujący

Postprzez MojeKlocki24 » Wt lut 17, 2015 9:45 am

Oprócz plastrów czy wspomnianego syropu,polecam jeszcze coś na biegunke orz jeżeli to wakacje- krem do opalania czy nawet środek na poparzenia,to zawsze się przydaje.
MojeKlocki24
Zaangażowany

Postprzez malwa » Wt sty 30, 2018 9:39 pm

dobrze pójść na wizytę do lekarza i nie brać nic na własną rękę, szczególnie gdy wybieramy się w inny zakątek kraju czy państwa. My mamy już swojego lekarza który zna już naszą córeczkęi wie jak reaguje na leki.
malwa
Początkujący

Postprzez KWProdukt » Śr mar 07, 2018 10:39 am

Akurat w przypadku apteczki dla dziecka to są rzeczy które obowiązkowo musimy mieć przy sobie, plastry, syrop, coś na otarcia i rany jak Octenisept, waciki,Ibum itd. Oczywiście można skonsultować się dla pewności z lekarzem.
KWProdukt
Początkujący

Powrót do Noworodki i niemowlaki