Język obcy od najmłodszych lat

O dzieciach w wieku szkolnym

Re: Język obcy od najmłodszych lat

Postprzez Zator » N sty 20, 2013 5:58 pm

Oczywiście, że można o ile właśnie maluch już ładnie mówi w języku ojczystym. No powinna być to nauka przez zabawę, żeby już na samym początku nie zrazić dziecka.
Zator
Początkujący

Postprzez Muuufina » Pn kwi 25, 2016 10:53 am

Dokładnie tak jest, że im szybciej tym lepiej. Tak samo jak fakt, że im więcej języków tym lepiej. Teraz i zapewne w przyszłości języki nie stracą na wartości :) Moja córa uczy się anielskiego i idzie jej bardzo dobrze. Chodzi do szkoły języków obcych. Taka nauka nie zaszkadza dziecku, ba wręcz mu pomaga i ułatwia dalszą drogę.
Muuufina
Początkujący

Postprzez Agnieszka_p » Wt cze 07, 2016 1:32 pm

Ja się właśnie zastanawiam jak intensywna jest nauka kilkulatków, tak żeby dziecka nie zniechęcić, ale też, żeby były efekty? Moja córka ma 4 latka i chcemy ją posłać na taki kurs gdzie jest nauka poprzez zabawę, ale nie wiemy jak to wygląda na takich zajęciach.
Agnieszka_p
Początkujący

Postprzez Samsa01 » Pt gru 09, 2016 2:44 pm

Musi to być przez zabawę. Zabawa z nauką to najlepsza opcja
Samsa01
Początkujący

Postprzez Marryann » Cz lip 13, 2017 9:05 am

zaczęłam uczyć się angielskiego jeszcze w dzieciństwie, i to pomogło mi potem kontynuować go uczyć na uniwersytecie. Dziecko teraz też dała do korepetytora:https://buki.org.pl/korepetycje/wroclaw/. niech się uczy)) ;)
Marryann
Początkujący

Postprzez Zabawki_pl » Wt wrz 05, 2017 9:26 am

Kontakt z językiem obcym od najmłodszych lat jest niezwykle potrzebny, ponieważ dzięki temu nasze dziecko bezie miało potem lżej jeżeli chodzi o naukę. Też z drugiej strony nie warto przesadzać z ilością godzin lekcji w tygodniu języka obcego.
Zabawki_pl
Początkujący

Postprzez NinaG » Pn mar 26, 2018 3:42 pm

Jak chodzi o angielski to macie jakieś sprawdzone książki czy ogólnie wydawnictwa od których warto kupować materiały do nauki maluchów ? Od podstawówki w górę?
NinaG
Początkujący

Poprzednia strona

Powrót do Szkoła i nauka