ciąża a witaminy

Wszystko co nie pasuje do innych działów i nie jest koniecznie rozmową o dziecku

Moderator: KaSienko

ciąża a witaminy

Postprzez paulina » Cz mar 23, 2017 2:35 pm

jak się przygotowyałyście do ciąży?? PRzed samymi staraniami brałyście dodatkowe witaminy? Albo zmieniałyście dietę? Pierwsza ciąża była trochę zaskoczeniem i też sporo problemów zdrowotnych miałam i dlatego d drugiej chcę się porządnie przygotować od koleżanek słyszałam skrajne opinie i już sama ie wiem co robić
paulina
Początkujący

Re: ciąża a witaminy

Postprzez Satya » Wt mar 28, 2017 10:05 am

Podczas okresu ciąży warto zadbać o odpowiednią suplementację, na czele z kwasem foliowym czy też przyjmować cały kompleks witamin, o szczegóły zapytaj lekarza prowadzącego ciąże, który wszystko dokładnie Ci wyjaśni :)
Satya
Początkujący

Postprzez Matyldzia » N maja 28, 2017 10:51 pm

kwas foliowy to podstawa.. ale witaminy są tez mega ważne.. ja podpatrzylam na tej stronie http://vitispharma.pl/witaminy-dla-kobiet-w-ciazy.html jakie witaminy sa niezbedne i dlaczego a fajnie opisane krotko ale konretnie
Matyldzia
Początkujący

Postprzez Jorga » Pt cze 16, 2017 4:44 pm

Ja nie brałam witamin jadłam za to dużo warzyw i owoców.
Jorga
Początkujący

Postprzez GrzeMa » Pn cze 26, 2017 7:13 pm

Zdecydowanie jesli o to chodzi to witaminy pod postacią warzyw i owoców obowiązkowo i tylko kwas foliowy dodatkowo
GrzeMa
Początkujący

Postprzez Anabella » N lip 02, 2017 7:49 pm

Ja przed ciążą bralam tylko kwas foliowy, specjalnej jakiejs diety nie mialam. A gdy pojawiło się dzieciatko to zaczelam brac witaminy. Nazwy nie pamietam ale wtedy przeczytalam taki art http://vitispharma.pl/witaminy-dla-kobiet-w-ciazy.html i chodzilam po aptekach i sklepach i porownywalam sklad taletek z ta rozpiska :D
Anabella
Początkujący

Postprzez Aga21 » N lip 16, 2017 2:51 pm

Ja brałam Falvit. Na opakowaniu jest napisane, że nie ma żadnych przeciwwskazań dla kobiet w ciąży ani karmiących.
Aga21
Początkujący

Postprzez makrela » Śr lis 29, 2017 5:49 pm

zwłaszcza w ciąży trzeba szczególnie dbać o to co jemy. Mnie na samym początku lekarz zalecił przyjmowanie dicofer, bo zwłaszcza w ciąży nie można dopuścić do niedoboru tego pierwiastka
makrela
Początkujący

Postprzez lisska » So gru 09, 2017 3:21 pm

co lekarz to opinie, mój stwierdzil ze skoro nie mam anemii to nie ma sensu brac żelaza, bo można nim nawet cukrzycę ciążową spowodowac, biorę mama dha premium, mam tam kwas foliowy w bardzo dużej dawce, dha też sporo, nie musze w siebei wciskać ryb których szczerze nie cierpię, wyniki mam dobre i czuję się ok
lisska
Początkujący

Postprzez dekada » Pn kwi 16, 2018 11:46 am

w razie potrzeby zamawiam lekarza z aplikacji lekarzobok. Zawsze są punktualni i stawiają trafną diagnozę. Zdecydowanie polecam
dekada
Zaangażowany

Następna strona

Powrót do Rozmowy na luzie