Język obcy od najmłodszych lat

O dzieciach w wieku szkolnym

Re: Język obcy od najmłodszych lat

Postprzez Zator » N sty 20, 2013 5:58 pm

Oczywiście, że można o ile właśnie maluch już ładnie mówi w języku ojczystym. No powinna być to nauka przez zabawę, żeby już na samym początku nie zrazić dziecka.
Zator
Początkujący

Postprzez Muuufina » Pn kwi 25, 2016 10:53 am

Dokładnie tak jest, że im szybciej tym lepiej. Tak samo jak fakt, że im więcej języków tym lepiej. Teraz i zapewne w przyszłości języki nie stracą na wartości :) Moja córa uczy się anielskiego i idzie jej bardzo dobrze. Chodzi do szkoły języków obcych. Taka nauka nie zaszkadza dziecku, ba wręcz mu pomaga i ułatwia dalszą drogę.
Muuufina
Początkujący

Postprzez Agnieszka_p » Wt cze 07, 2016 1:32 pm

Ja się właśnie zastanawiam jak intensywna jest nauka kilkulatków, tak żeby dziecka nie zniechęcić, ale też, żeby były efekty? Moja córka ma 4 latka i chcemy ją posłać na taki kurs gdzie jest nauka poprzez zabawę, ale nie wiemy jak to wygląda na takich zajęciach.
Agnieszka_p
Początkujący

Postprzez Samsa01 » Pt gru 09, 2016 2:44 pm

Musi to być przez zabawę. Zabawa z nauką to najlepsza opcja
Samsa01
Początkujący

Postprzez Marryann » Cz lip 13, 2017 9:05 am

zaczęłam uczyć się angielskiego jeszcze w dzieciństwie, i to pomogło mi potem kontynuować go uczyć na uniwersytecie. Dziecko teraz też dała do korepetytora:https://buki.org.pl/korepetycje/wroclaw/. niech się uczy)) ;)
Marryann
Początkujący

Postprzez Zabawki_pl » Wt wrz 05, 2017 9:26 am

Kontakt z językiem obcym od najmłodszych lat jest niezwykle potrzebny, ponieważ dzięki temu nasze dziecko bezie miało potem lżej jeżeli chodzi o naukę. Też z drugiej strony nie warto przesadzać z ilością godzin lekcji w tygodniu języka obcego.
Zabawki_pl
Początkujący

Postprzez NinaG » Pn mar 26, 2018 3:42 pm

Jak chodzi o angielski to macie jakieś sprawdzone książki czy ogólnie wydawnictwa od których warto kupować materiały do nauki maluchów ? Od podstawówki w górę?
NinaG
Początkujący

Postprzez MMPublications » Pn cze 11, 2018 10:39 am

NinaG napisał(a):Jak chodzi o angielski to macie jakieś sprawdzone książki czy ogólnie wydawnictwa od których warto kupować materiały do nauki maluchów ? Od podstawówki w górę?

Jako doradca wydawnictwa MM Publications mogę zaproponować różnego typu readersy dla dzieci, która są na różnym poziomie nauki. Są to książki gdzie znajdują się różnego typu teksty a następnie ćwiczenia, dzięki czemu nauka wchodzi o wiele łatwiej i nie jest przymusem

pozdrawiam,
Ola Doradca MM Publications
MMPublications
Początkujący

Postprzez MMPublications » Pn cze 11, 2018 10:41 am

Zabawki_pl napisał(a):Kontakt z językiem obcym od najmłodszych lat jest niezwykle potrzebny, ponieważ dzięki temu nasze dziecko bezie miało potem lżej jeżeli chodzi o naukę. Też z drugiej strony nie warto przesadzać z ilością godzin lekcji w tygodniu języka obcego.

Bardzo dobrym pomysłem jest nauka od najmłodszych lat, jednak warto pamiętać że to są po prostu dzieci, które dopiero uczą się życia, dlatego najlepiej uczyć dzieci poprzez zabawę, oglądanie bajek czy dobrze ilustrowane książeczki

pozdrawiam,
Ola Doradca MM Publications
MMPublications
Początkujący

Poprzednia strona

Powrót do Szkoła i nauka