Wyprawka dla maluszka

...czyli 9 miesięcy radości i obaw

Moderator: Yzma

Re: Wyprawka dla maluszka

Postprzez paulcza » Wt paź 15, 2013 12:03 pm

oprócz potrzebnych rzeczy trzeba tez pomyśleć o zabawkach, żeby się troszkę odciążyć a dziecko się rozwijało. Dobre są maty edukacyjne, tylko nie te za 70 zł bo są niewygodne, np. takie http://www.24zabawki.pl/pl/c/Maty-do-zabawy/133 lub takie http://allegro.pl/dla-niemowlat-maty-edukacyjne-93578.
paulcza
Początkujący

Postprzez PinnaCollada » Cz paź 17, 2013 2:13 pm

u nas chyba nie będzie maty a raczej taki stojaczek gimnastyczny, zobaczy się zresztą :)
PinnaCollada
Początkujący

Postprzez Malgosia » So sie 29, 2015 11:12 am

my mamy wlasnie ten zestaw do manicure akuku, w pepco kupilam, niedrogi, masz rację obcina się dobrze, choć ja uzywam tylko nozyczek, bo cążkami jakoś nie umiem obcinać
Malgosia
Początkujący

Postprzez supermamcia » Wt wrz 15, 2015 12:40 pm

Chyba obcinanie paznokietek u dziecka było jedną z bardziej stresujących rzeczy dla mnie w ciąży:) ale po kilku razach nabiera się wprawy i nie ma się całkowicie czego bać. Do listy wyprawkowej warto dorzucić suche bawełniane chusteczki, teraz jest ich ogromny wybór, bardzo fajne dedykowane dla dzieci zwłaszcza ze skórą wrażliwą można dostać w Rossmannie za grosze, Tami MyBaby Cotton są z bawełny organicznej bardzo delikatne, warto też pamiętać o niezbędnych kosmetykach dla siebie:)
supermamcia
Początkujący

Postprzez NowaMama » Wt wrz 22, 2015 8:20 am

Jeżeli chodzi o delikatne chusteczki, dla mnie najłagodniejsze z tych, jakie miałam okazję sprawdzić są Kindii w nowym opakowaniu, New Baby Care. Są delikatne, ale dobrze oczyszczają. Skóra jest lekko natłuszczona i nawilżona, ale się nie lepi. Nie są za mokre.
NowaMama
Początkujący

Postprzez Majkaaa » Cz sie 17, 2017 6:16 pm

Ja również zakupiłam gniazdko dla córci ze Sleepee. Produkt fajnie się prezentuje i wygląda na bezpieczny, wykonany z miłego i miękkiego materiału, ładnie ozdobiony i w dodatku polskiej produkcji;)!
Majkaaa
Początkujący

Postprzez malwa » Wt sty 30, 2018 9:49 pm

Majkaaa napisał(a):Ja również zakupiłam gniazdko dla córci ze Sleepee. Produkt fajnie się prezentuje i wygląda na bezpieczny, wykonany z miłego i miękkiego materiału, ładnie ozdobiony i w dodatku polskiej produkcji;)!

myślę jeszcze nad tym gniazkiem , naraize kupiliśmy rożek, może powiem koleżankom żeby mi go kupiły bo się dopytywały co chcę na babyshower.
malwa
Początkujący

Postprzez white » Wt cze 26, 2018 5:50 pm

Wyprawka dotyczy w tym roku i mnie! Wszystkie rzeczy typowo higieniczne i pielęgnacyjne mam już przygotowane na ten wielki dzień. Zastanawiam się nad gniazdkiem, ale opinie są podzielone, niektóre znajome wręcz mi je odradzają.. Twierdzą, że dziecko może sobie zrobić krzywdę, ale zastanawia mnie, czy te obawy nie są trochę nad wyrost?

W internecie znalazłam jeszcze szumiące zabawki, one podobno świetnie pomagają w usypianiu i kojąco działają na płacz. Czy ktoś miał przyjemność przetestować je u siebie?
white
Początkujący

Postprzez agaD » Pt lip 20, 2018 12:46 pm

Czy szumiące to nie wiem, ale ja kupiłam na wpadnij.pl taki projektor z refleksami świetlnymi i melodyjkami i faktycznie działa. Raz, że to świetna alternatywa dla lampki nocnej, a dwa takie spokojne melodie faktycznie pomagaja dziecku zasnąć. Na moją bynajmniej to działa.
agaD
Początkujący

Poprzednia strona

Powrót do Ciąża