Tornistry i plecaki

O dzieciach w wieku szkolnym

Re: Tornistry i plecaki

Postprzez MojeKlocki24 » Wt lut 17, 2015 9:21 am

Ja polecam w takim przypadku tornister na kółkach z rączką do trzymania- podobnie jak w przypadku walizki i dziecko nie musi dźwigać go na plecach i tym samym męczyć się codziennie,to dobre rozwiązanie.
MojeKlocki24
Zaangażowany

Postprzez TypicalLady » Śr paź 07, 2015 9:41 pm

Niby tak, ale za to męczy rączkę. I tak źle i tak niedobrze. Rozwiązaniem byłyby szafki, ale wiemy jak to najczęściej bywa w polskiej rzeczywistości.
TypicalLady
Początkujący

Postprzez MojeKlocki24 » Pn lis 09, 2015 10:24 am

Bywa różnie,chociaż coraz częściej można spotkać szkoły gdzie jednak te szafki funkcjonują,nawet na forum jest juz jeden temat z tym związany,warto poczytać.
MojeKlocki24
Zaangażowany

Postprzez calydlamamy » N kwi 24, 2016 12:12 pm

Super rozwiązanie na ciężki tornister gdy dziecko musi w nim przenieść dużo książek itp.
calydlamamy
Początkujący

Postprzez okular » Pn cze 19, 2017 8:56 am

Często przeraża mnie widok dzieci przygniecionych pod tornistrem, do którego same by się zmieściły. Ale to jest w znacznej mierze zasługa samych podręczników - zamieszcza się w nich tyle ozdabiaczy i obrazków, że to wszystko nie tylko winduje ceny w górę, ale i z cienkiej książeczki robi cegłę.
okular
Początkujący

Postprzez Aga21 » Wt cze 26, 2018 3:02 pm

Zamiast tornistra na kółkach - ja od zawsze stawiam na plecaki tradycyjne. Wbrew pozorom odpowiednio wykonane nie są straszne dla pleców dziecka.
Obrazek

Zaraz pewnie każdy zarzuci mi wagę takich plecaków. Ale na to już nie mamy wpływu. Wszystko zależy od Ministerstwa Oświaty lub wyposażenie szkoły w szafki na książki.

Reasumując zapraszam poczytać trochę o plecakach do szkoły, jaki wybrać etc. Mi duża dała lektura z Brytyjka.pl
przystępnie i napisana.
Aga21
Początkujący

Postprzez Aslana » Pt wrz 21, 2018 9:55 am

Powiem szczerze, że sama nie wyobrażam sobie mojej 8-latki śmigające po schodach w szkole z plecakiem na kółkach, bo jednak jest on dość ciężki. Na szczęście na naszym rynku są dostępne fajne i ergonomiczne plecaki, takie zdecydowanie tradycyjne chociażby na pariso.pl . Powstają one w Polsce, więc i o jakość nie trzeba się obawiać, a przy tym mamy do wyboru wiele modeli w różnych odcieniach.
Aslana
Początkujący

Powrót do Szkoła i nauka