jak odkryć talent/ zainteresowania dziecka?

Wszystko o dzieciach w wieku przedszkolnym

Re: jak odkryć talent/ zainteresowania dziecka?

Postprzez Patka » So lut 13, 2016 12:25 am

Odkrycie talentu nie jest rzeczą łatwą, ale myślę, że dobrym początkiem było by zabranie dziecka na pokazowe zajęcia dodatkowe typy:” taniec, gra na instrumencie, konkretna dyscyplina sportowa, pływanie, a także język angielski itp. Na tych pierwszych zajęciach, może nie od razu okaże się to, czy podobają się one dziecku, czy chce jeszcze na nie iść, a przede wszystkim, czy czerpie z nich radość i dobrze się na nich odnajduje. Wszystko polega na dokładnej obserwacji dziecka, w czym może jeszcze pomóc opinia wychowawcy przedszkolnego z przedszkola do którego Państwa dziecko uczęszcza. Może właśnie Pnie w przedszkolu zaobserwowały coś co by zwróciło Państwa uwagę dotyczącą zainteresowań, czy uzdolnień dziecka. Proszę pamiętać, że dziecko naśladuje swoich rodziców, więc jeśli Państwo macie jakieś zainteresowania to warto jest pokazać je dziecku, może ono też się tym zaciekawi. Zachęcam do przeczytania książki „Wychowanie zaradnych dzieci” autorstwa Denise D. Witmer., w której to w rozdziale II „Sukces, a idealny obraz” jest opisane, jak powinna wyglądać dziecka droga do sukcesu, do odnajdywania własnych zainteresowań z pomocą rodziców. Pozdrawiam!
Patka
Początkujący

Postprzez minie » Pt gru 16, 2016 10:30 pm

Oj nie jest łatwe, to prawda. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy wszystko dzieci rozprasza. Potrafią z miesiąca na miesiąc zmieniać swoje zainteresowania. Ale to rodzicie są po to, by pomóc maluchowi wkroczyć na odpowiednią ścieżkę. Najlepiej opartą o naturalne talenty, co jeszcze bardziej umocni jego poczucie wartości. Dla zainteresowanych podaję program, dzięki któremu będzie łatwiej zidentyfikować predyspozycje dziecka: http://taisjalaudy.com/odkryj-talenty-swojego-dziecka/
minie
Początkujący

Postprzez Muumi » Cz maja 11, 2017 9:47 am

W sumie zainteresowania dziecka czy też jego talent, można odkryć na kilka sposobów, np: zapisując je na dodatkowe zajęcia sportowe lub plastyczne, muzyczne i po jakimś czasie samo zdecyduje co chce robić, w czym brać udział, tak też rodzi się pasja i hobby :)
Muumi
Początkujący

Postprzez Zojka333 » Wt maja 23, 2017 9:16 am

My właśnie zaczęliśmy od tej plastyki, ale w domu. Mały zaczął nam pisac po ścianach, a koleżanka podpowiedziała mi, że swojej córce kupiła w Jagodowym Kocie taką dużą naklejkę tablicówkę. Zajrzałam tam do nich i faktycznie były dość spore i w kształcie gór. Wystarczyło tylko kupic kolorowe kredy i powiem Wam, że może coś i z tego będzie. Jak na razie mała jest niż bardzo zaaprobowana i ciągle woła mnie abym zobaczyła co nowoego narysowała. Nawet podoba mi się ta jej abstrakcja, bo to wychodzi chyba wszystkim dzieciom idealnie.
Zojka333
Początkujący

Postprzez Zabawki_pl » Wt wrz 05, 2017 1:09 pm

Generalnie racja, warto posyłać dziecko na dodatkowe zajęcia poza przedszkolne i pokazywać mu wiele rzeczy, nigdy nie wiadomo jaki talent odkryjemy, u nas np dzięki zajęciom na basenie synek regularnie pływa i sprawia mu to radość :)
Zabawki_pl
Początkujący

Postprzez felix » Wt gru 19, 2017 11:32 am

Zainteresowania dziecka widać już po rodzajach zabawek, jakimi się bawi i jakie przyciągają jego/jej uwagę, więc to można uznać za wskazówkę. Jak już jest na tyle duże, by chodzić do przedszkola lub podstawówki, można przyjrzeć się programom dodatkowych zajęć, jakie oferuje szkoła i porozmawiać z dzieckiem, czy nie jest czymś zainteresowane. Moim zdaniem nie ma co zapychać całego wolnego czasu dziecka dodatkowymi zajęciami na siłę, żeby sprawdzić, czy coś z nich będzie interesujące dla pociechy. Dajmy też jemu/jej głos w tej sprawie, pokażmy, że opinia dziecka jest dla nas ważna przy podjęciu decyzji. Konsultacja z wychowawcą albo pedagogiem jest bardzo istotna, bo to w końcu osoby, które mają kontakt z dzieckiem, kiedy my nie mamy go na oku, i ich obserwacje też mogą być pomocne. Dzięki temu moi rodzice odkryli moje zainteresowanie rysowaniem, jak byłam w podstawówce.
felix
Początkujący

Postprzez poziomka » Wt lut 27, 2018 7:50 pm

Ja mojemu szkrabowi kupowałam różne zabawki edukacyjne, żeby jak najwcześniej się rozwijał. Ogólnie nie mogłam się powstrzymać i kupowałam dużo rzeczy gdy synek był z nami, no ale nie mogłam się powstrzymać. Super zabawki edukacjne ma sklep swierzaki, fajny wybór i ceny ;)
poziomka
Początkujący

Postprzez Martoys » So mar 24, 2018 8:04 am

Zabawki edukacyjne to bardzo dobra forma tego aby nasze dziecko mogło się prawidłowo rozwijać i zdecydowanie polecam. Warto też zapisać starsze dziecko na dodatkowe zajęcia i być może któreś z nich staną się jego ulubionymi, zacznijmy od zajęć sportowych :)
Martoys
Początkujący

Postprzez julietta » Wt sie 21, 2018 10:23 am

Również jestem zwolenniczką zabawek edukacyjnych, kupuję je w sklepach stacjonarnych i internetowych. Z tych drugich to mogę zaproponować np. https://www.lulkowo.pl/. Mojemu szkrabowi bardzo pasują dostępny u nich asortyment (chętnie się bawi), a i ja jestem spokojna, bo spełnia on wymogi bezpieczeństwa.
julietta
Początkujący

Postprzez MalyBucik » Śr paź 17, 2018 9:24 am

Jasne, że tak. Zabawki edukacyjne na pewno pomogą w rozwoju naszego dziecka, a poza tym bardzo wiele dają również dodatkowe zajęcia np: z języka obcego czy sportowe.
MalyBucik
Początkujący

Poprzednia strona

Powrót do Przedszkolaki