Przygotowanie organizmu do ciąży

Przygotowania do ciąży

Moderator: Yzma

Re: Przygotowanie organizmu do ciąży

Postprzez Liziii » Wt kwi 12, 2011 8:09 pm

Dalile napisał(a):Zawsze chciałam mieć bliźniaki :) Ale szanse na to mamy znikome, jeśli nie zerowe :)

ta, tez tak mowilam 8-)
kwacha niby sie powinno brac nawet 3 miesiace przed rozpoczeciem staran, ale jak bierzesz od dzis to tez zle nie bedzie - w koncu na glodowce nie bylas, w codziennej diecie pewnie gdziestam sie przewijał :)
Liziii
Uzależniony

Obrazki: 0

Postprzez Kjójik » Wt kwi 12, 2011 8:50 pm

Liziii napisał(a):
Dalile napisał(a):Zawsze chciałam mieć bliźniaki :) Ale szanse na to mamy znikome, jeśli nie zerowe :)

ta, tez tak mowilam 8-)
kwacha niby sie powinno brac nawet 3 miesiace przed rozpoczeciem staran, ale jak bierzesz od dzis to tez zle nie bedzie - w koncu na glodowce nie bylas, w codziennej diecie pewnie gdziestam sie przewijał :)

dokładnie...bez obaw i przesady..tutaj jest spis produktów zaw. kwas foliowy ..

Folic acid, also known as vitamin B9, is essential for healthy cell growth and repair. It can be found in a wide variety of natural sources such animal products, nuts, fresh fruits, legumes and vegetables.
Animal Products

The animal products richest in folic acid are liver, egg yolk and cheese. These foods contain up to 270, 60 and 20 mcg of folic acid per serving, respectively.
Nuts

Peanuts, walnuts and hazelnuts are excellent sources of folic acid. Peanuts contain up to 100 mcg, while walnuts and hazelnuts contain between 70 and 90 mcg per serving.
Fresh Fruits

Strawberries and oranges are also good sources of folic acid. However, strawberries (35 mcg) contain over 10 more micrograms of the vitamin per serving than oranges (25 mcg).

Legumes
Assorded dried beans can contain up to 130 mcg of folic acid per serving. Chickpeas contain 63 mcg per serving. Both offer a rich source of the vitamin.

Vegetables
From the vegetable category, spinach, rhubarb and cauliflower offer the most abundant quantities of folic acid. Each one of these vegetables contain between 55 and 60 mcg per serving.
Kjójik
Uzależniony

Postprzez Eva87 » Cz mar 15, 2012 11:09 am

Oprócz kwasu foliowego, zażywam kwas omega 3 (bo nie lubię ryb) i magnez + wit B6 (bo bardzo się stresuję).
Poza tym staram się jeśc codziennie owoce i warzywa.
Eva87
Początkujący

Postprzez Smyk-olandia » Pn maja 21, 2012 7:41 am

manga 25 napisał(a):Pytanie do ciężaróweczek i staraczek ; jak przygotowywałyście się do zajścia w ciążę? czy moze wcale? ja własnie jestem na etapie oczytywania się w rózne informacje na ten temat i jestem ciekawa jak to u was wyglada :) pomijam oczywiście kwas foliowy, bo to wiadomo :)

Zdrowa dieta, rzucenie palenia. Ważna jest dbałość kondycję psychiczną, pomagają na przykład ćwiczenia reklasacyjne lub joga. Dzieciaczki mają szczęście, że są tak wyczekiwane :)
Smyk-olandia
Początkujący

Postprzez basienka87 » Pt wrz 28, 2012 11:52 am

manga 25 napisał(a):Pytanie do ciężaróweczek i staraczek ; jak przygotowywałyście się do zajścia w ciążę? czy moze wcale? ja własnie jestem na etapie oczytywania się w rózne informacje na ten temat i jestem ciekawa jak to u was wyglada :) pomijam oczywiście kwas foliowy, bo to wiadomo :)

Hej, my z mężem braliśmy taki preparat witaminowy prenatal probaby, polecam :)
basienka87
Początkujący

Postprzez edys18 » Śr gru 05, 2012 4:45 pm

brałam kwas foliowy 3mies przed rozpoczęciem starań, w tym samym czasie odstawilam tabletki antyk.
teraz chodzę na siłownię, aby podczas drugiej ciąży również móc wykonywać ćwiczenia i odciążyć troszkę organizm od tych zmian ;)
edys18
Początkujący

Postprzez frotka » Wt sty 21, 2014 12:44 am

A czy kwas foliowy zwiększa w jakikolwiek sposób szansę za zajście w ciążę? Czy może są jeszcze jakieś inne sposoby na to?
frotka
Początkujący

Postprzez MałaMiii » Śr sty 22, 2014 6:49 pm

Czyli jeśli jest zbyt mało kwasu w jakimś suplemencie diety powinnam jeszcze osobno brać kwas foliowy ?
MałaMiii
Początkujący

Postprzez ekarina » Śr sty 22, 2014 9:32 pm

no ja myślę że tak, ciężko jest go w sposób naturalny pozyskać więc myślę że powinno się go "dołożyć" ale że aż tyle - muszę o tym dokładnie poczytać
ekarina
Początkujący

Postprzez frotka » Pt sty 24, 2014 5:26 pm

a czy kwas foliowy można przedawkować? jest jakaś zalecana maksymalna dawka?
frotka
Początkujący

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Starania o dziecko