Kolor do salonu

Tematy o mieszkaniu, wyposażeniu i dodatkach

Moderatorzy: Yzma, KaSienko

Kolor do salonu

Postprzez netia » Pt maja 19, 2017 2:04 pm

witam, chciałabym pomalować sypialnie na zielony kolor, ale wszystkie wydają mi się zbyt intensywne... zaproponujecie jakiś fajny odcień, który będzie pasował do brązowych mebli?
netia
Początkujący

Re: Kolor do salonu

Postprzez Ekspert_Dekoral » Pn maja 22, 2017 3:51 pm

Witaj.

Beże, brązy i zielenie do bardzo dobry pomysł - kolory komponują się ze sobą tworząc bardzo naturalne i harmonine połączenie. Z zgaszonych odcienie zieleni proponujemy (wg skali jasności): miętowy drops, miętowa herbata, zielony oliwkowy czy też zieleń opuncji. Wszystkie te barwy wchodzą do palety kolorów farby Dekoral Akrylit W.

Pozdrawiam serdecznie,
Ekspert Dekoral
Ekspert_Dekoral
Początkujący

Postprzez Radoszka » Pn maja 22, 2017 5:45 pm

A szukałaś po prostu po Google wyblakłych odcieni? Podejrzewam, że nie powinno z tym być jakichkolwiek problemów... Przecież w sklepach masz farby w dziesiątkach odcieci poszczególnych kolorów.
Radoszka
Początkujący

Postprzez marta_leśniak » Cz lip 13, 2017 9:39 am

do brązowych mebli tak? Czemu nie pomarańczowy? Nie wiem jakoś mi się te kolory zawsze ładnie widzą razem. Tak ostatnio robiłam w kuchni, zamówiłam pomarańczowe zasłony z takiego fajnego sklepu Magia Firan https://magiafiran.pl i muszę powiedzieć, zadowolona jestem i to bardzo
marta_leśniak
Początkujący

Postprzez pyszkowska » Śr lip 26, 2017 8:24 am

zielony do brązowych mebli będzie pasował, tylko nie stosuj zbyt rażącego zielonego, bardziej przytłumiony. Co więcej, zielony jest zimny kolorem, więc ja dodałabym jeszcze jakaś ścianę pomarańczową, beżową lub żółtą, też przytłumione kolory. Ja obecnie też remontuje salon i wybrałam kolor pomarańczowy i szary, a sufit beżowy
pyszkowska
Początkujący

Powrót do Dom i mieszkanie