Witaminy dla cieżarnej, a raczej ich brak.

Twój maluch zachorował? Masz obawy dotyczące Jego zdrowia? Zapytaj i porozmawiaj tutaj.

Moderator: KaSienko

Re: Witaminy dla cieżarnej, a raczej ich brak.

Postprzez myha74 » Cz sty 19, 2012 5:19 pm

powinna brać przynajmniej kwas foliowy
myha74
Początkujący

Postprzez Smyk-olandia » Pn maja 21, 2012 7:16 am

anulka11021991 napisał(a):witam mam pytanie moja koleżanka jest w ostatnim miesiącu ciąży i nie brała wcale witamin ani kwasu foliowego czy coś będzie nie tak z dzieckiem :):):)

Jeśli odżywiała się zdrowo, jej dieta była bogata w witaminy i inne cenne składniki odżywcze, tłuszcze, białko węglowodany złożone, to dziecko urodzi się w lepszym stanie niż miałaby przyjmować suplementy diety. Jednak kwas foliowy jest niezbędny w pierwszych mięsiącach życia, a w pokarmach jest go niewiele, dlatego zwykle przyjmuje się go w postaci tabletek. Jednak to nie oznacza, że dziecko Twojej koleżanki urodzi się chore.
Smyk-olandia
Początkujący

Postprzez laila23 » N mar 17, 2013 4:19 pm

Tyle co wiem to powinna brać, bo przecież w tym okresie kobieta potrzebuje odpowiedniej dawki witamin- a przecież nie chodzi tylko o nią. Ja brałam falvit i mam piękne i zdrowe dzieci.
laila23
Zaangażowany

Postprzez santopelek » Wt mar 19, 2013 11:25 am

Witaminy w tabletkach raczej nie sa niezbedne jeśli ktos sie rozsądnie odzywia ale na pewno też nie zaszkodzą
santopelek
Początkujący

Postprzez Kalinaa » Cz maja 30, 2013 5:39 pm

jak można w czasie ciąży nie brać dodatkowy witamin a przepraszam jak inaczej zamierzacie dostarczyć dziecku wszystkich koniecznych witamin tylko nie mówcie że pełnowartościowa dieta bo chyba musiał byś cie jeść po 10 posiłków dziennie
Kalinaa
Początkujący

Postprzez komiczna » Wt gru 16, 2014 10:02 am

Ja kupowałam witaminy po dobrej cenie w aptece Ziko Dermo, Panie sprzedające potrafią doradzić a przy tym są bardzo miłe.
komiczna
Początkujący

Postprzez Berenika88 » So sty 24, 2015 5:55 pm

A wiecie jaka w końcu powinna być np. ta http://wodadladziecka.pl/dieta-karmiacej-mamy?a jedzenie więcej warzyw nie pomoże?
Berenika88
Początkujący

Postprzez komiczna » N lut 15, 2015 1:23 pm

Ja witaminy brałam jak byłam w ciąży, gdy byłam z kolei przeziębiona to stosowałam Oscillococcinum w granulkach, nie przeciwskazań u kobiet w ciąży:-)
komiczna
Początkujący

Postprzez komiczna » Śr lut 18, 2015 6:59 pm

Ja kupowałam jak byłam w ciąży w aptece Ziko dermo jest wiele dobrych witamin dla kobiet w ciąży przy tym miła obsługa:-)
komiczna
Początkujący

Postprzez kokosanka » N maja 10, 2015 7:46 am

Dziwne, ze nic nie łykala, chociazby kwasu foliowego... No nic, nie ma co gdybac, czasu nie cofnie, wiec pozostaje czekac na porod i miec nadzieje ze z maluszkiem bedzie wszystko w porzadku.
kokosanka
Początkujący

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie dzieci i rodziców