Witaminy w ciąży?

...czyli 9 miesięcy radości i obaw

Moderator: Yzma

Re: Witaminy w ciąży?

Postprzez crystal » N mar 22, 2015 10:28 pm

Witaminy w ciąży są ważne, a najważniejszy jest kwas foliowy, który warto zacząć przyjmować już w trakcie starań o dziecko. Nie można jednak zapominać, że najważniejsza jest odpowiednia dieta, bogata w białko, witaminy i wartościowe substancje odżywcze. Ja w ciąży czułam się bardzo dobrze, właściwie nie miałam żadnych mdłości czy innych przypadłości. Dopiero po porodzi zaczęły się problemy... :(. Nie podoba mi się ślad po cesarskim cięciu i staram się zmniejszyć jego widoczność specjalnymi kremami. Przyjmuję też leki na hemoroidy, bo niestety to też moja bolączka, jednak to wszystko nic - najważniejsze, że moje Słoneczko jest zdrowe! ;)
crystal
Początkujący

Postprzez juliepit » Cz kwi 16, 2015 10:20 am

Ja opórcz kwasu foliowego zażywam witaminy prenatal. Poza tym jem dużo owoców.
juliepit
Początkujący

Postprzez cecyliak » N kwi 19, 2015 10:00 am

Ja także brałam witaminy PRENETAL dla kobiet w ciaży. Kwas foliowy tylko na początku ciązy.
cecyliak
Początkujący

Postprzez Malgosia » So sie 29, 2015 11:19 am

Saraso napisał(a):Mi lekarz też dużo wytłumaczył z tymi witaminami. Powinno się je brać, jeśli jest to konieczne- wyniki badań na to wskazują. Jeśli wyniki są dobre to nie trzeba. Witaminy powodują większy przyrost masy.

bo jest to prawda, nie jest tak leciutko urodzic ponad 4 kilowego bobasa, choc i 2 kilowy wcale nie jest jakis leciutki:D w kazdym badz razie jak wyniki badan sa dobre, nie ma potrzeby brac witamin, ktore z suplementow wchaniaja sie w jakis 20%, najlepiej czerpac witaminy z pozywienie, tam mamy wieksza przyswajalnosc a i zdrowo dla naszej watroby:)
Malgosia
Początkujący

Postprzez MamaFrania » Śr gru 23, 2015 12:39 pm

Witaminy, jeśli nie masz niedoboru, mogą powodować szybki wzrost dziecka,a później urodzisz 5kg byka lub byczkę;) nie polecam.
MamaFrania
Początkujący

Postprzez fiołek » Śr mar 30, 2016 10:25 pm

ja tylko na początku brałam kwas foliowy i witaminy teraz tylko piję sok 100 % z granata GRANTE bo wyczytałam że naturalny sok z granata wpływa ochronie na płód dziecka. Nie mogłam go znaleźć ale koleżanka powiedziała mi że jest w Piotr i Paweł i mam :)
fiołek
Początkujący

Postprzez karmela » Pt kwi 29, 2016 9:43 am

u mnie na przed i na początku ciąży kwas foliowy, a teraz witaminy dla mam :) fiołek a wiesz gdzie mogę kupić jeszcze te sok Grante? niestety u mnie nie ma Sklepu Piotr i Paweł :( ps: codziennie go pijesz?
karmela
Początkujący

Postprzez marlica » Śr maja 04, 2016 12:17 pm

Wiadomość o ciąży sprawia, że możemy góry przenosić. :D Oczywiście wszystkie witaminy są ważne, ale trzeba brać, to co przepisuje lekarz patrząc na wyniki i ewentualne niedobory. Mój mały groszek natchnął mnie do zmian. Na razie skupię się na wystroju i kupię nowe meble i przemaluje tu i tam. ;)
marlica
Początkujący

Postprzez Anabella » So lip 16, 2016 10:52 pm

Witaminy w ciazy sa jak najbardziej wskazane. Które z nich sa bardziej lub mniej wazne ? Polecam przeczytac sobie ten artykuł : http://vitispharma.pl/witaminy-ktore-z-nich-sa-najwazniejsze . Mysle, ze znajdzeicie tam odpowiedz :)
Anabella
Początkujący

Postprzez januszka210 » So lis 12, 2016 2:10 pm

Od bogactwa preparatów witaminowych w aptekach może rozboleć głowa. Ja przyjmowałam w ciąży kwas foliowy, jod, dha, potem jeszcze magnez i wit. D.
januszka210
Początkujący

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ciąża