Witaminy w ciąży?

...czyli 9 miesięcy radości i obaw

Moderator: Yzma

Witaminy w ciąży?

Postprzez Zuzka » Pn sie 20, 2012 9:47 am

Co sądzicie na temat brania witamin w ciąży? Brałyście jakieś specjalne zestawy witamin? Jak czułyście się? Jak ciąża przebiegała? ;)
Zuzka
Początkujący

Re: Witaminy w ciąży?

Postprzez mamuśka09 » Pt wrz 07, 2012 8:53 am

Z tego co słyszałam to branie tego typu preparatów najlepiej skonsultować z lekarzem. Nawet jeśli wydaje się nam, że w żaden sposób nie mogą zaszkodzić naszemu organizmowi. Ostrożności nigdy za wiele.
mamuśka09
Początkujący

Postprzez Dobrzeztataisc » Pn maja 06, 2013 6:39 pm

Raczej wszystko z zalecenia lekarza.... ale raczej tylko w ekstremalnych przypadkach
Dobrzeztataisc
Początkujący

Postprzez Kalinaa » Cz maja 30, 2013 5:36 pm

ja myślę że dodatkowa suplementacja jest wskazana przecież samą dieta nie dostarczmy dziecku wszystkiego co konieczne jest to nie możliwe
Kalinaa
Początkujący

Postprzez sajsula » So sie 17, 2013 11:04 am

U mnie było tak, że coś tam brałam, jakieś witaminki, ale przepisane przez lekarza prowadzącego. Przed ciążą też. Poza tym u mnie ciąża przebiegła wzorowo. Czułam się ok. Wiadomo pod koniec było ciężej, ale jakoś specjalnie nie narzekałam...
sajsula
Początkujący

Postprzez santopelek » Pn sie 26, 2013 6:25 pm

ja biore witaminy ale tak co 2-3 dni :)
santopelek
Początkujący

Postprzez PinnaCollada » Wt paź 01, 2013 2:30 pm

Kalinaa napisał(a):ja myślę że dodatkowa suplementacja jest wskazana przecież samą dieta nie dostarczmy dziecku wszystkiego co konieczne jest to nie możliwe

źle mówisz :) Ja konsultowałam z lekarzem branie witamin i powiedział, że w moim przypadku jest przeciwny (byłam wtedy w 12tygodniu ciązy) dlatego, ze wyniki z krwi i moczu miałam bardzo dobre, w sensie nie było, zadnych odstępstw od normy, tak więc powiedział, ze nic mi nie brakuje i nie widzi sensu przyjmowania witamin, chyba, ze bardzo pragnę urodzić 6 kilowe dziecko, także co za dużo to też nie zdrowo, pytajmy lekarza i nie bedzie watpliwości :)
PinnaCollada
Początkujący

Postprzez Sylwiczka » Śr paź 02, 2013 3:24 pm

PinnaCollada napisał(a):
Kalinaa napisał(a):ja myślę że dodatkowa suplementacja jest wskazana przecież samą dieta nie dostarczmy dziecku wszystkiego co konieczne jest to nie możliwe

źle mówisz :) Ja konsultowałam z lekarzem branie witamin i powiedział, że w moim przypadku jest przeciwny (byłam wtedy w 12tygodniu ciązy) dlatego, ze wyniki z krwi i moczu miałam bardzo dobre, w sensie nie było, zadnych odstępstw od normy, tak więc powiedział, ze nic mi nie brakuje i nie widzi sensu przyjmowania witamin, chyba, ze bardzo pragnę urodzić 6 kilowe dziecko, także co za dużo to też nie zdrowo, pytajmy lekarza i nie bedzie watpliwości :)

Bardzo mądry lekarz!
Po co się faszerować chemią jak wszystko jest ok?! :D
Sylwiczka
Uzależniony

Obrazki: 4

Postprzez PinnaCollada » Wt paź 08, 2013 3:05 pm

Jestem tego samego zdania, ale trafiłam na dobrego lekarza, z którym wyjaśniam każdą wątpliwość, a rodzenie 6 kilowego dziecka, to żadna przyjemność i odpowiedając na post wyżej: tak, dasz radę zapewnić sobie odpowiednia ilość witamin w pożywieniu, jeśli nie masz niedoborów, ale to wtedy wiadomo. Natomiast pytałąm też o witaminę C, w przypadku gdy będe czuła, zę bierze mnie jakieś przeziębienie, witaminę c pozwolił brać
PinnaCollada
Początkujący

Postprzez Saraso » Pn lut 23, 2015 2:54 pm

Mi lekarz też dużo wytłumaczył z tymi witaminami. Powinno się je brać, jeśli jest to konieczne- wyniki badań na to wskazują. Jeśli wyniki są dobre to nie trzeba. Witaminy powodują większy przyrost masy.
Saraso
Początkujący

Następna strona

Powrót do Ciąża