zapalanie pęcherza

Twój maluch zachorował? Masz obawy dotyczące Jego zdrowia? Zapytaj i porozmawiaj tutaj.

Moderator: KaSienko

zapalanie pęcherza

Postprzez lisska » Śr mar 15, 2017 7:33 pm

Dziewczyny jak sobie radzicie z zapaleniem pęcherza, już ktoryś raz mi się przytrafiło, oszaleć można, co pół godziny do toalety :( zajadam żurawinę, teściowa mi jakieś nasiadówki kazała robić ale jakoś nie mogę się do tego przekonać
lisska
Początkujący

Re: zapalanie pęcherza

Postprzez magdusia87 » Cz kwi 13, 2017 10:12 am

Od stycznia tego roku miałam zapalenie pęcherza niemal non stop przez około 3 miesiące, przenosiło się na sprawy kobiece. Cierpialam nieustannie, nawet nie same wizyty w toalecie ale silny ból i piczenie uniemożliwiały mi normalne funkcjonowanie. Początkowo sięgałam co cykle furaginy plus witaminę C, bo jest teraz bez recepty, ale szybko przestało pomagać. Skończyło się antybiotykiem i ogromną ilością badań. W rezultacie zapalenie pojawiło się kolejny raz. Rozmawialam z koleżanką i podała mi kilka rad, które powiedział jej znajomy lekarz i na razie jest lepiej:
- dużo witaminy C
- siusiać powoli nie spieszyć się
- nie korzystać z publicznych toalet,
-sex najlepiej po bożemu :)
- jak cokolwiek się dzieje lub od czasu do czasu profilaktycznie Uromaxin biorę po 2 tabletki na raz i na prawdę pomaga co mnie zdziwiło
- pić jak najwięcej wody nawet 2-3 litry w ciągu dnia

ostatnio jest mi lepiej, więc polecam
magdusia87
Początkujący

Postprzez poziomka » Pn paź 16, 2017 1:11 pm

mnie też zapalenie pęcherza w ciąży męczyło ale też rozgrzewanie podbrzusza fajnie się sprawdza- tylko bez przesadzania, ja mam termofor taki naturalny z https://www.warmies.pl/, w sumie to mała ma bo to pluszowy jeżyk :D nie mniej działa, pięknie pachnie lawendą więc z czystym sumieniem jej podkradałam a dla dzieciaczka i tak warto mieć bo czy na spacery w chłodne dni czy jako przytulanka do zasypiania sprawdza się wzorcowo
poziomka
Początkujący

Postprzez mamcia89 » Cz paź 19, 2017 2:04 pm

Ja niestety to samo, ciąża i zapalenie pęcherza, cały czas bym chodziła siku. Ciepło pomagało ale na krótko i dopiero po porodzie wszystko wróciło do normy, swoje przez to się nabiegałam ale oczywiście był warto
mamcia89
Początkujący

Postprzez mandarynka » N lis 26, 2017 9:49 pm

Ale w ciązy tez można brać urofuraginum max. Ja miałam zapalenie pecherza jakos w połowie ciąży i lekarz mi zapisał ten lek. Od razu wykupiłam i już następnego dnia była poprawa, wreszcie przespałam noc, bez biegania co chwilę do łazienki. Przez tydzień brałam i już do końca ciąży nic nie wróciło.
mandarynka
Początkujący

Postprzez dekada » Pt gru 01, 2017 5:01 pm

Okropnie bolał mnie brzuch na samym dole, mialam problemy z oddawaniem moczu, a do specjalisty w przychodni kolejki niemiłosierne, a leków bez recepty brać nie chcialam. Dobrze, że w przeciągu godziny przyjechal lekarz, którego zamówilam poprzez aplikację lekarzObok - bo chyba nie dotrwałabym do jutra...
dekada
Zaangażowany

Postprzez lisska » Śr gru 06, 2017 10:14 am

To urofuraginum max zdziało cuda, szybko mi po tym przeszło, fajnie ze bez recepty można kupić, na pewno jak kobitka jest w ciązy to trzeba z lekarzem to skonsultować. Brałam te 7 dni tak jak zalecają i jak na azie z infekcjami mam spokój
lisska
Początkujący

Postprzez felix » Wt gru 19, 2017 10:59 am

Szczerze, to ja bym nie doradzała ogrzewania podbrzusza termoforem, bo to podobno dosyć niebezpieczne. Przynajmniej tak mi mówiono, jak próbowałam kiedyś złagodzić bóle menstruacyjne w ten sposób. W przypadku zapalenia pęcherza chyba nie ma skutecznego naturalnego sposobu na niego, niestety. Więc pozostaje albo się męczyć i przeczekać, aż samo minie albo zadzwonić/skonsultować się z lekarzem w sprawie wzięcia leku, bo nieleczenie takiego problemu może się skończyć dodatkowymi powikłaniami. Ja polecam ze swojej strony Urosept, też bez recepty i jedna tabletka potrafi zdziałać cuda.
felix
Początkujący

Postprzez lisska » Śr sty 10, 2018 1:35 pm

Mi zawsze urofuraginum max pomaga i to dosyć szybko, furagina jest znana od dawna, kiedyś tylko na receptę była, teraz na szczęście można kupić bez, dla mnie najskuteczniejszy lek
lisska
Początkujący

Postprzez Candy24 » N mar 11, 2018 4:03 pm

Furagina działa bardzo szybko, lubię urofuraginum max bo wystarczy mniej tabletek łykać. Żurawina też jest fajna, ale raczej profilaktycznie i sama choroby nie wyleczy. Mi pomagają jeszcze takie ziołowe mieszanki moczopędne z apteki, chyba ze skrzypu i brzozy :)
Candy24
Początkujący

Następna strona

Powrót do Zdrowie dzieci i rodziców