zapalanie pęcherza

Twój maluch zachorował? Masz obawy dotyczące Jego zdrowia? Zapytaj i porozmawiaj tutaj.

Moderator: KaSienko

Re: zapalanie pęcherza

Postprzez magdusia87 » Cz kwi 13, 2017 10:12 am

Od stycznia tego roku miałam zapalenie pęcherza niemal non stop przez około 3 miesiące, przenosiło się na sprawy kobiece. Cierpialam nieustannie, nawet nie same wizyty w toalecie ale silny ból i piczenie uniemożliwiały mi normalne funkcjonowanie. Początkowo sięgałam co cykle furaginy plus witaminę C, bo jest teraz bez recepty, ale szybko przestało pomagać. Skończyło się antybiotykiem i ogromną ilością badań. W rezultacie zapalenie pojawiło się kolejny raz. Rozmawialam z koleżanką i podała mi kilka rad, które powiedział jej znajomy lekarz i na razie jest lepiej:
- dużo witaminy C
- siusiać powoli nie spieszyć się
- nie korzystać z publicznych toalet,
-sex najlepiej po bożemu :)
- jak cokolwiek się dzieje lub od czasu do czasu profilaktycznie Uromaxin biorę po 2 tabletki na raz i na prawdę pomaga co mnie zdziwiło
- pić jak najwięcej wody nawet 2-3 litry w ciągu dnia

ostatnio jest mi lepiej, więc polecam
magdusia87
Początkujący

Postprzez poziomka » Pn paź 16, 2017 1:11 pm

mnie też zapalenie pęcherza w ciąży męczyło ale też rozgrzewanie podbrzusza fajnie się sprawdza- tylko bez przesadzania, ja mam termofor taki naturalny z https://www.warmies.pl/, w sumie to mała ma bo to pluszowy jeżyk :D nie mniej działa, pięknie pachnie lawendą więc z czystym sumieniem jej podkradałam a dla dzieciaczka i tak warto mieć bo czy na spacery w chłodne dni czy jako przytulanka do zasypiania sprawdza się wzorcowo
poziomka
Początkujący

Postprzez mamcia89 » Cz paź 19, 2017 2:04 pm

Ja niestety to samo, ciąża i zapalenie pęcherza, cały czas bym chodziła siku. Ciepło pomagało ale na krótko i dopiero po porodzie wszystko wróciło do normy, swoje przez to się nabiegałam ale oczywiście był warto
mamcia89
Początkujący

Postprzez mandarynka » N lis 26, 2017 9:49 pm

Ale w ciązy tez można brać urofuraginum max. Ja miałam zapalenie pecherza jakos w połowie ciąży i lekarz mi zapisał ten lek. Od razu wykupiłam i już następnego dnia była poprawa, wreszcie przespałam noc, bez biegania co chwilę do łazienki. Przez tydzień brałam i już do końca ciąży nic nie wróciło.
mandarynka
Początkujący

Postprzez felix » Wt gru 19, 2017 10:59 am

Szczerze, to ja bym nie doradzała ogrzewania podbrzusza termoforem, bo to podobno dosyć niebezpieczne. Przynajmniej tak mi mówiono, jak próbowałam kiedyś złagodzić bóle menstruacyjne w ten sposób. W przypadku zapalenia pęcherza chyba nie ma skutecznego naturalnego sposobu na niego, niestety. Więc pozostaje albo się męczyć i przeczekać, aż samo minie albo zadzwonić/skonsultować się z lekarzem w sprawie wzięcia leku, bo nieleczenie takiego problemu może się skończyć dodatkowymi powikłaniami. Ja polecam ze swojej strony Urosept, też bez recepty i jedna tabletka potrafi zdziałać cuda.
felix
Początkujący

Postprzez Candy24 » N mar 11, 2018 4:03 pm

Furagina działa bardzo szybko, lubię urofuraginum max bo wystarczy mniej tabletek łykać. Żurawina też jest fajna, ale raczej profilaktycznie i sama choroby nie wyleczy. Mi pomagają jeszcze takie ziołowe mieszanki moczopędne z apteki, chyba ze skrzypu i brzozy :)
Candy24
Początkujący

Postprzez karinka11 » Śr wrz 19, 2018 2:30 pm

Jak szybko te tabletki działają? Nie wiem czy mnie zapalenie nie złapało, jakos mnie kłuje w okolicy pęcherza i nawet w nocy wstawałam do toalety, nie ma to jak przeziębić pęchrz
karinka11
Początkujący

Postprzez marakuja » Śr paź 17, 2018 1:58 pm

też znam urofuraginum max, szybko działa, poprawa jes po dniu, dwóch tylko nie wolno przerywać tak szybko brania leków, bo wtedy kuracja na marne, jak dobrze się ni ewybije bakterii to zapalenie może wrócić, a żeby je wybić to jednak trzeba trochę czasu i stąd te 7 dni
marakuja
Początkujący

Postprzez gerda55 » Śr gru 12, 2018 3:35 pm

To urofuraginum to chyba dosyć długo już jest w sprzedaży, moja mama kiedyś mi je polecała, jak i mnie pęcherz bolał. Nie wiem jak to jest ale w zimie przynajmniej raz przechodzę zapalenie. Kupiłam sobie zapobiegawczo żurawinę i często jem, piję też rumianek bo podobno też jest dobry na pęcherz.
gerda55
Początkujący

Powrót do Zdrowie dzieci i rodziców